Kluziště Tišnov zahájilo svůj provoz v pátek 8.12.2017

Kluziště Tišnov zahájilo svůj provoz v pátek 8.12.2017 ve 13:00 hod. a to blokem Bruslení pro nejmenší. Všechny další informace o provozu najdete v samostatném dokumentu: http://www.tisnov.cz/sites/default/files/documents/2017/provozni_doba_kl...

Provoz areálu je upraven jak provozním řádem, který je určen zejména pro pracovníky města, kteří se o areál starají, tak návštěvním řádem, který byl schválen Radou města Tišnova 6. prosince 2017. Máme-li v bodech upozornit na několik důležitých informací, pak jsou to tyto:

  • Vstup do areálu kluziště vám bude umožněn pouze s platnou vstupenkou.
  • Maximální kapacita kluziště je 100 lidí.
  • Kluziště je určeno výhradně pro bruslení a lední hokej. Hokej však nesmí probíhat v době, kdy je kluziště otevřeno pro veřejné bruslení. Kluziště není určeno pro tréninky nebo zápasy v hokeji v rámci registrované soutěže.
  • Děti do 6 let smí na led vstupovat pouze v doprovodu dospělé dohlížející osoby a s ochranou hlavy, kterou by měla být vhodná helma – akceptujeme např. i cyklistické.
  • V areálu je zakázáno např. vstupovat na led bez bruslí a bez rukavic, vstupovat na led s hokejkou během doby, kdy je kluziště otevřené pro veřejné bruslení a bruslení pro nejmenší, vstupovat na led mimo dobu vyhrazenou pro bruslení, ale i další činnosti vymezené v návštěvním řádu hřiště.

Areál kluziště je z bezpečnostních důvodů monitorován kamerovým systémem se záznamem napojeným na městskou policii. Veřejnosti je rovněž k dispozici webová kamera (najdete ji zde: (http://www.tisnov.cz/webcam/smiskova.jpg), která slouží zejména k tomu, aby si každý mohl ověřit, zda je kluziště v provozu, případně zjistit jeho aktuální obsazenost.  

Základní cena je stanovena na 40 korun pro osoby nad 15 let, děti zaplatí 20 korun, děti do 6 let mají vstup zdarma, rodinné vstupné pro 1-2 dospělé a 1-3 děti činí dohromady 80 korun. Na rodinné vstupné lze uplatnit slevu (tzv. rodinný pas), vstup pro rodinu pak činí po slevě 70 korun. Permanentka na 10 vstupů bude stát 350 korun, veřejnost si může celý areál pronajmout ve stanovených hodinách za 1.500 korun. Vstupné vždy platí na jeden ucelený blok 90 minut, po jehož ukončení musí všichni kluziště opustit a následně bude probíhat úprava ledu. V dopoledních hodinách si mohou areál pronajmout jak místní školy, tak školy z širokého okolí.

Provozní doba je obecně stanovena od 9:00 hod. do 21:00 hod. s výjimkou nedělí, kdy bruslení skončí v 18:30 hod. a prázdnin a svátků, kdy je doba provozu zkrácena od 11:00 hod. do 18:30 hod. Provoz bude omezen ve dnech 24.,25. a 31.12.2017, kdy bude ukončen již v 16.30 hod. Obecně platí, že v dopoledních hodinách areál využívají školy, odpoledne veřejnost a večer je k dispozici pro placené pronájmy. Provozní doba je přílohou tohoto článku. Pamatujte, že každý blok začíná v lichou hodinu!

Jelikož se jedná o sportoviště, které se nachází kousek od centra města, bude dobře dostupné pro většinu obyvatel pěšky. Ti, kteří nedají dopustit na svého plechového kamaráda, mohou využít nově vytvořená parkovací místa u základní školy, popř. samotnou ulici Na Rybníčku, která je v případě potřeby v podvečerních hodinách a o víkendech k odstavení vozidel rovněž vhodná. Na druhou stranu upozorňujeme návštěvníky na to, aby neparkovali na místech, kde to není dovoleno, zejména před vjezdy do garáží, rodinných domů, na chodnících a nezpevněných plochách. Návštěva kluziště by se jim pak mohla nečekaně prodražit.

Všechny informace o Kluzišti Tišnov najdete na webu města Tišnova (http://www.tisnov.cz/kultura-sport-volny-cas/sport/kluziste) nebo přes rychlý odkaz v dolní části webové stránky. Dotazy Vám zodpoví rovněž správci kluziště, kteří budou v areálu po celou provozní dobu přítomni. Budeme vděčni i za případné náměty a připomínky, neboť umělé kluziště je v Tišnově novinkou a víme, že vždy je co zlepšovat.

Jsme rádi, že Vám můžeme nabídnout tento způsob sportovního vyžití, které v posledních letech, v době nestálého zimního počasí, v Tišnově citelně chybělo. Bruslení k zimě neodmyslitelně patří a veřejnost tak získává možnost bruslit několik měsíců bez přerušení způsobeného oteplením. Věříme, že si nové sportoviště oblíbíte a stanete se jeho pravidelnými návštěvníky.

Ve fotogalerii si můžete prohlédnout fotografie ze slavnostního zahájení provozu.

Související fotogalerie: 
Datum vytvoření: 5.12.2017 / Datum změny: 12.12.2017