MOBILNÍ ROZHLAS Tišnov startuje

Město Tišnov po pečlivých přípravách spouští dlouho očekávanou novinku – systém Mobilní rozhlas, který si v České republice oblíbilo a do praxe zavedlo již téměř 200 obcí a měst. A právě vynikající reference a zkušenosti s Mobilním rozhlasem napomohly k tomu, že od října bude také Tišnov patřit mezi moderní města využívající k přímé komunikaci s občany tuto zajímavou platformu.

Princip Mobilního rozhlasu je jednoduchý.

Občané, kteří se zaregistrují, dostávají od radnice informace o aktuálním dění ve městě pomocí několika komunikačních kanálů: SMS zpráv, e-mailů, hlasových zpráv nebo zpráv do mobilní aplikace pro chytré telefony. Můžete se tak včas dozvídat například o odstávkách energií, uzavírkách silnic, kalamitních situacích, policejním pátrání, splatnosti poplatků, o změnách v dopravě, ale také třeba o pozvánkách na kulturní a sportovní akce nebo veřejná jednání. Každý občan si při registraci sám vybírá, které ze skupin informací a zpráv chce dostávat.

Pro všechny občany  je tato služba ZDARMA. Postup registrace je velmi jednoduchý – otevřete si internetovou stránku  http://tisnov.mobilnirozhlas.cz, vyplňte svoje mobilní číslo a další údaje, které registrační formulář vyžaduje.

DOPORUČUJEME vám, abyste nezapomněli kromě svého mobilu uvést také e-mailovou adresu, pokud ji používáte. K rozesílání důležitých zpráv totiž budou podle stupně naléhavosti využívány různé komunikační kanály a jen takto si pojistíte, že se k vám vždy včas dostane vše podstatné.

Po dokončené registraci si můžete stáhnout do svého chytrého telefonu stejnojmennou mobilní aplikaci (odkaz na ni se objeví na konci registrace), v níž najdete kromě kontaktů na vybrané instituce ve městě nebo aktuality také rozšíření aplikace v podobě šikovné služby ZmapujTo. Ta umožňuje občanům upozornit radnici na pořádkové nedostatky ve městě – černou skládku, rozbitou lavičku, spadený strom, přeplněný odpadkový koš apod. Stačí tento problém mobilem vyfotit a jedním klikem v aplikaci odeslat zodpovědné osobě na úřadě, která záznam uvidí na mapě města a neprodleně zjedná nápravu.

Do Mobilního rozhlasu v Tišnově se registrujte co nejdříve, nejlépe hned. A totéž poraďte i Vašemu sousedovi. Jen tak totiž budete mít vždy všechny důležité informace z Vašeho města HNED a PŘÍMO ve své kapse.

Datum vytvoření: 22.9.2017 / Datum změny: 27.9.2017