Otázky a odpovědi

Oplocení výstavby na poli na Honech

Jméno a příjmení: 
Libuše Černá
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda by bylo možné požádat stavitele, který nyní provádí výstavbu na poli na konci ulic Formánkové a Marie Pavlíkové, o ohraničení celé stavby. Často si tam hrají děti a připadá mi to poněkud hodně nebezpečné "hřiště", zvláště nyní, když je tam spousta stavebního materiálu, který se může lehce sesunut. Děkuji a přeji vám hezký den, Libuše Černá
Odpověď: 

Dobrý den,

stavitele můžeme požádat v tom není problém a toto učiníme. Jde však o to, že jde o celkem velkou lokalitu, navíc soukromý pozemek a takové oplocení je finančně velmi nákladné. Vaši prosbu chápu, nicméně je pouze na něm, zda tuto prosbu vyslyší. 

S pozdravem

Roman Skřepek, vedoucí OKSVV


Dobrý den,

V příštím týdnu zajistí realizační firma instalaci mobilního oplocení ze strany zástavby bytovými domy (mezi ulicemi Formánkova a Marie Pavlíkové), tak aby navázali na skládku ornice. Tím by mělo dojít k dostatečnému zabezpečení.

 

S pozdravem

Ing. Jan Malec, Ředitel společnosti

Datum odpovědi: 
17.10.2017

Podekovani

Jméno a příjmení: 
M.Vrzalova
Děkuji za to , že město Tišnov splnilo slib a zřídilo Senior taxi , a díky za m rozhlas opravdu skvěla prace pro obyvatele
Odpověď: 

Děkujeme za vaše slova, rádi se těmto projektům budeme dlouhodobě věnovat.

Roman Skřepek, vedoucí OKSVV

Datum odpovědi: 
18.10.2017

SENIOR TAXI

Jméno a příjmení: 
Jiřina Frýbová
Dobrý den, jsem ráda, že jsem pro mne nečekaně brzy obdržela první zprávu mRozhlas.cz. Ještě potěšitelnější je její obsah, SENIOR TAXI v provozu. Ještě "zatepla" jsem vyvěsila na Déčku, když bude potřeba, budu pokračovat. Díky, jste dobří, věřím , že se tak vyřeší dlouho diskutovaná "doprava po městě" pro tuto skupinu obyvatel a umím ocenit i informační systém Zdraví Jiřina Frýbová
Odpověď: 

Dobrý den paní Frýbová,

děkujeme za pochvalu, která není zde na fóru velmi častá. Přesto jsme vděčni za veškerou zpětnou vazbu, kterou zde dostáváme. 

Co se týká projektu Mobilní rozhlas a Senior taxi, tyto mají v tuto chvíli prioritu, neboť věříme, že mohou sloužit občanům a to nejen krátkodobě. Přeji Vám hezký večer.

Roman Skřepek, vedoucí OKSVV

 

Datum odpovědi: 
17.10.2017

Ul.Smiskova a Kvapilova

Jméno a příjmení: 
Hedvika Semerova
Dobry den,dotaz se tyka rekonstrukce ul.Smiskova a Kvapilova s návaznosti na ul.Brněnská.Na strankach Tisnova uvadite realizaci tohoto projektu tedy ul.Smiskova,Kvapilova v terminu 7/2017-10/2017.Cele prazdniny se na techto kominkacich nic nedelo-tedy v dobe,kdy byl min.provoz.Dne 4.9.jste nahore ul.Smiskova umistili zakaz vjezdu-prvni skolni den?Proc?Proc se rekonstrukce na takovem miste,kde je Zakladni skola,neprovadela v dobe letnich prazdnin a komplikuje dostupnost skoly detem i rodicum jiz 2mesice?A od 15.10.uzavrete jeste ul.Brněnskou?Můžete alespon potvrdit dokonceni rekonstrukce ul.Smiskova a Kvapilova v terminu,ktery uvadite? P.S. At zije bezpecnost deti-především tech,co chodi do skoly pesky.
Odpověď: 

Dobrý den paní Semerová,

termín zahájení realizace akce byl posunut na září 2017 mj. z důvodu výrazného zpoždění při provádění rekonstrukce hřiště u školy na ZŠ Smíškova, kterou provádí firma POOR. Po dobu častých průjezdů těžké stavební techniky nebylo v žádném případě možné rekonstrukci ulice zahájit. O tom ví své zejména majitelé okolních nemovitostí, kteří vám potvrdí, že se zde celé prázdniny intenzivně jezdilo. Dostupnost do školy se podle nás nijak závažně nekomplikuje, pouze se chodí zadním vchodem, kdy na ulici Smetanova jsme právě kvůli bezpečnosti dětí nechali zavést jednosměrný provoz. Do jeho zahájení na místě v době zvýšeného pohybu dětí dohlížela městská policie. Navíc se v ulici Smetanova jedná o obytnou zónu, kde se pohyb dětí vyloženě předpokládá, na rozdíl od ulice Smíškova i Kvapilova, kde děti dosud kličkovaly mezi auty zcela chaoticky, aniž by zde byly pro jejich pohyb vytvořeny jakékoliv podmínky. Doplňuji jen, že ulici Brněnskou neuzavřelo město, ale zhotovitel stavby, který provádí stavební práce na objednávku Svazku vodovodů a kanalizací. Samotná rekonstrukce Brněnské je prioritní akcí v zájmu všech obyvatel města a již předem bylo jasné, že bude uzavírka pro jednotlivé práce trvat minimálně jeden rok. 

Závěrem si dovoluji tvrdit, že všechny rekonstrukce, uzavírky i chystané změny v dopravě mají sloužit právě k vyšší bezpečnosti - chodců i na silnicích. Ale bohužel nemáme kouzelný proutek, kterým mávneme a je to. Jako laik jsem měl v minulosti možná podobné pocity jako vy, ale poté, co jsem se seznámil s problematikou stavebních prácí, legislativou, postupy a všemožnými pravidly, jsem přesvědčen, že všechny zapojené subjekty dělají vše, co je v jejich silách. 

Přeji Vám hezký den

Roman Skřepek, vedoucí OKSVV

Datum odpovědi: 
17.10.2017

zjednosměrnění Vrchlického ulice

Jméno a příjmení: 
Petr Štveráček
Dobrý den, Chtěl jsem se zeptat, jestli budou zase zjednosměrněny ulice Vrchlického a Havlíčkova jako při první uzavírce ulice Brněnská ? Ulice Brněnská byla uzavřena 15.10.2017 první den a na ulici Vrchlického to bylo jak na závodní dráze. Prosím o zjednosměrnění ulice Vrchlického z důvodu bezpečí pohybujících se chodců. Na ulici Vrchlického nejsou chodníky a chodci se pohybují po vozovce! Domníval jsem se ,že toto omezení bude automaticky, ale bohužel to asi nikoho nezajímá a nikdo to neřeší. Děkuji Štveráček
Odpověď: 

Dobrý den,

věc je již vyřízena, firma jen zapomněla osadit dopravní značení. Věcí se rozhodně zabýváme. Ale rozhodně to není automatické, objížďky vytyčuje zhotovitel stavby, jednosměrku na Vrchlického vyřizuje ze své iniciativy Město Tišnov. V průběhu několika málo měsíců bude zjednosměrnění již trvalé, tak jako na řadě dalších ulic ve městě, kde není zachováván průjez pro vozidla v obou směrech jízdy.

Přeji Vám hezký den

Roman Skřepek, vedoucí OKSVV

Datum odpovědi: 
17.10.2017

Uzavírka ulice Brněnská

Jméno a příjmení: 
Pavel Zahradník
Dobrý den, velice Vám děkuji za celkem uspokojivou odpověď. Pokud by spolupráce s pracovníky firmy Eurovia probíhala dle Vašich slov a kromě nezbytně nutné doby by nám byl umožněn vjezd a výjezd z vlastní garáže, bylo by to pro nás přijatelné. Samozřejmě nechceme projíždět striktně celou délkou ulice, ale pouze vyjet z vlastní garáže a nejkratší možnou cestou se dostat na Vámi stanovenou objízdnou trasu. V letních měsících při rekonstrukci plynovodu byla komunikace s firmou Mertastav velice solidní a vždy nám ve všem ochotně vyšli vstříc. Měli jsme k dispozici telefonní číslo přímo na stavbyvedoucího, se kterým jsme mohli vše okamžitě řešit, také jsme věděli kdy a kde ho fyzicky zastihneme. Totéž bychom rádi získali od Eurovie. Doufám, že se to podaří.
Odpověď: 

Dobrý den pane Zahradníku,

děkujeme za pochopení. Podle výsledku koordinačních schůzek by mělo vše fungovat podobně jako v případě rekonstrukce plynu. Realizaci samotnou provádí subdodavatelsky opět Mertastav, proto předpokládám, že režim bude podobný. Přesto upozorňuji, že příjezd až k nemovitostem vozidlem nebude zajištěn vždy, a po dobu prací na konkrétním místě na něj není možné uplatnit žádný nárok. Jedná se v podstatě o nepsanou dohodu, kterou se budou snažit všechny zúčastněné strany dodržovat. Od příštího týdne, resp. od pondělka 16.10. začnou práce od křižovatky U Humpolky směrem ke křižovatce s ulicí Horova (v opačném jízdním pruhu, než se dělal plyn). Je zde proto předpoklad, že příjezd na pozemky nebude po určitou dobu v tomto úseku možný nebo bude více komplikovaný.

Roman Skřepek, vedoucí OKSVV

 

Datum odpovědi: 
13.10.2017

Uzavírka ulice Brněnská - vjezd na ul. Hanákova

Jméno a příjmení: 
Marek Láznička
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda bude nutné se pro vjezd na ulici Hanákova prokazovat trvalým pobytem na této ulici. Vlastním zde nemovitost, proto sem pravidleně zajíždím, nicméně trvalý pobyt zde zatím nemám. Přiznám se, že délka dopravního omezení mne zaskočila. Měl jsem v úmyslu příští rok začít s rekonstrukcí této nemovitosti. Děkuji za odpověď.
Odpověď: 

Dobrý den pane Lázničko,

dokladem se nemusíte prokazovat nikomu kromě Policie ČR a Městské policie Tišnov. Tyto složky jsou informovány o tom, že v případě, že to nebude na překážku stavbě samotné, bude tolerován příjezd k nemovitostem. Vlastnictví nemovitosti by jim mělo postačovat. Vše je prostě na rozumné dohodě. Pokud však budou v místě probíhat stavební prce, nelze si vjezd do zákazu vjezdu nijak vynutit. Více je popsáno v už zveřejněných příspěvcích. Samotné napojení kanalizace u ul. Hanákova se plánuje až koncem roku, termín však přesný neznáme, sledujte prosím web města, budeme se snažit po dohodě se stavební firmou informace upřesňovat. Děkujeme za pochopení.

Roman Skřepek, vedoucí OKSVV

 

Datum odpovědi: 
13.10.2017

Uzavírka ulice

Jméno a příjmení: 
Miroslav Chovan
Dobrý den pane Skřepku, děkuji za informaci. Podobně mi to vysvětlil i místostarosta pan Ing. Václav Šikula. Je jasné, že se zde musejí hledat kompromisy. Je však také důležité, aby byla dopravní obslužnost lokality zajištěna. Doufám, že slova pana Šikuly se naplní a práce, znemožňující vjezd do ulice Hanákova, se omezí na nezbytnou dobu v řádu několika málo dnů. Jste zástupci občanů, proto věřím, že budete v tomto duchu jednat se zhotovitelem. Doporučuji vhodit malé vysvětlení situace do schránek dotčených spoluobčanů, neboť ne každý se na tyto informace dostane. Děkuji a přeji hezký den Miroslav Chovan
Odpověď: 

Vážený pane Chovane,

děkuji za reakci i pochopení. Přeji hezký den

Roman Skřepek, vedoucí OKSVV

Datum odpovědi: 
12.10.2017

Uzavírka ulice Brněnská

Jméno a příjmení: 
Vojtěch Dvořák
Vážený pane Skřepku, děkuji Vám za odpověď. Osobně budu rád, pokud se podaří touto rekonstrukcí snížit hlučnost ulice Brněnská. Nezbývá tedy doufat, že zhotovitel stavby bude obyvatelům hůře přístupných lokalit nakloněn (a že se bude snažit celou akci maximálně urychlit). S přáním příjemného dne, V. Dvořák
Odpověď: 

.

Datum odpovědi: 
12.10.2017

Uzavírka ulice Brněnská

Jméno a příjmení: 
Pavel Zahradník
Dobrý den, jak to bude prosím v uvedeném úseku s odvozem komunálního odpadu a bioodpadu? Kam máme umísťovat své popelnice v den odvozu? Kde mají rezidenti parkovat svá vozidla? Bude nám umožněn vjezd a výjezd z vlastní garáže? Původně bylo oznámeno, že se vždy domů dostaneme a přes zimu se vozovka provizorně zasype. Nyní tomu nerozumím. Děkuji.
Odpověď: 

Dobrý den pane Zahradníku,

odvoz odpadu v ulicích Brněnská a Hanákova bude zajišťován podobně jako dosud. Pokud tomu však nebudou bránit stavební práce před konkrétní nemovitostí. Nastanou-li nepředvídané problémy, bude je operativně řešit KTS ve spolupráci s Městem Tišnov. Bydlíte-li v těchto ulicích, bude vám i přes zákaz vjezdu umožněn vjezd/výjezd s vozidlem, ale vždy pouze v situacích, když to stavební práce dovolí - tedy ne vždy a ne zcela automaticky. Věřím však, že toto omezení se bude týkyt jen menšího časového období z celé doby uzavírky. Jak Městská policie Tišnov, tak Policie ČR jsou o této dohodě informavány. Přesný harmonogram kdy a kde bude proveden a zasypán výkop nelze nyní stanovit s ohledem na stav prací, počasí,subdodavatele, apod.

Vzhledem ke komplikacím při výběrovém řízení na zhotovitele stavby se celá akce (rekonstrukce ulice Brněnská) odsunula až do této doby, a proto se předchozí předpoklady musely změnit. Práce by měly probíhat i přes zimu, což u kanalizace vyloženě nevadí. Případné důležité změny budeme ihned publikovat na webu města, facebooku nebo přes systém Mobilní rozhlas.

Datum odpovědi: 
12.10.2017

Stránky