Otázky a odpovědi

Uzavírka

Jméno a příjmení: 
Martina Baláková
Platí uzavírka ulice Brněnská pro všechny řidiče a kdo má výjimku?
Odpověď: 

Dobrý den,

uzavírka ulice Brněnské platí pro všechna vozidla. Výjimku udělila stavba pouze svým vozidlům a obyvatelům ulic Hanákova a Brněnská.

Roman Skřepek, vedoucí OKSVV

Datum odpovědi: 
8.12.2017

Výtah poliklinika

Jméno a příjmení: 
Petr Starý
Dobrý den jenom dotaz a co lidi kteří jsou buď na vozíku nebo schody nevyjdou jak tohle máte zajištěný.Když výtah nepojede delší dobu.
Odpověď: 

Dobrý den.

Lékaři byli informováni přibližně 2 měsíce předem a mohli tak tyto občany objednat na jiný termín než v době opravy výtahu. Samotná oprava bude probíhat pouze 3 týdny od 8.1.2018 do 29.1.2018.

Ing. Václav Drhlík, vedoucí OSMKS

 

Datum odpovědi: 
11.12.2017

Mimořádné dotace pro rok 2017

Jméno a příjmení: 
Petr hrdina
Dobrý den, Chtěl bych se zeptat,zda jsou letos mimořádné doace v oblasti sportu a případně,kde bych našel žádost na podání a do kdy musí být podána? Na internetových stránkách města jsem je nenašel,ale mám informaci,že by měli být a naše futsalové mužstvo by mělo zájem si podat žádost. Děkuji za vše i veškeré odpovědi na můj mail : frtfutsal@centrum.cz,,díky ... S pozdravem a přáním hezkého dne !! Petr Hrdina
Odpověď: 

Dobrý den,

podmínky pro mimořádné dotace jsou v tomto dokumentu: http://www.tisnov.cz/sites/default/files/documents/2016/zasady_pro_posky...

V případě potřeby můžete všechny informace k dotacím čerpat na této stránce: http://www.tisnov.cz/urad/informace/dotacni-programy-mesta

Upozorňujeme, že mimořádné dotace se udělují pouze ve skutečně mimořádných případech. Aby mohla být žádost ještě letos projednána v orgánech města, je třeba ji zde kompletní doručit nejpozději do 11.12.2017, tak aby mohla být připravena na poslední letošní jednání Rady města Tišnova.

Roman Skřepek, vedoucí OKSVV

Datum odpovědi: 
8.12.2017

BÝVALÁ PILA NA BRNĚNSKÉ

Jméno a příjmení: 
tereza novakova
dobrý den bude neco nového místo bývalé pili
Odpověď: 

Dobrý den,

pozemek je v soukromém vlastnictví. Jeho majitel zde v minulosti plánoval projekt výstavby, který byl však v souvislosti s územním plánem, územní studií a na základě negativních reakcí několika obyvatel odložen. Město v tuto chvíli nemá relevantní informace o tom, kdy a jak konkrétně budou pozemky využity. Nicméně věříme, že budou v co nejkratší době využity takovým způsobem, aby netvořily negativní dojem pro okolo procházející nebo projíždějící návštěvníky Tišnova.

Roman Skřepek, vedoucí OKSVV

Datum odpovědi: 
1.12.2017

Veřejné osvětlení na ul. Na Hrádku

Jméno a příjmení: 
Josef Hrstka
Dobrý den, chtěl bych se informovat, kdy bude zprovozněno veřejné osvětlení na spodním úseku ul. Na Hrádku, které je již několik měsíců nefunkční. Nové lampy již tam jsou od září, ale nesvítí. Lidé chodí v tomto úseku s baterkou, aby bylo možné bezpečně projít. Myslím, že v tomto období, kdy začíná brzy tma a schyluje se k zimnímu počasí, je tento úsek velmi nebezpečný.
Odpověď: 

Dobrý den.

V současné době je již závada odstraněna. Omlouváme se za nepříjemnosti. Nové osvětlení není ještě funkční a na starém byla nutná náročnější oprava. Děkujeme za pochopení.

Ing. Eva Jelínková, vedoucí odboru
Odbor investic a projektové podpory

Datum odpovědi: 
4.12.2017

Cesta

Jméno a příjmení: 
S. Dufková
Dobrý den téměř každý den používám na cestu do zaměstnání vlakové spojení z Hradčan do Brna. Přístupová cestička z Tišnova do Hradčan směrem od hasičů je za deštivého počasí velmi špatně přístupná a zablácená. Nevím, zda je město majitelem této cesty. Pokud ano, bylo by možné ji nějak upravit? V okolí asfaltové cyklostezky z Hradčan do Tišnova probíhaly výkopové práce a je zde také značně stížen průchod po blátivém podkladu. Bylo by možné tento povrch také nějak upravit? Děkuji Dufková
Odpověď: 

Dobrý den,

přístupová cestička, jak jste ji správně nazvala, je jakousi vyšlapanou zkratkou k vlakovému nádraží v Hradčanech, navíc nejsme majiteli tohoto pozemku. Nicméně jsme iniciovali drobnou údržbu. Cyklostezku z Hradčan k nádraží již firma opětovně čistila. Bohužel, v čerstvě upraveném terénu jsou vidět vyjeté koleje, které zřejmě po komunikaci roznáší nečistoty. Pokusíme se komunikaci častěji čistit.

S pozdravem

Renata Korčeková

referent OSMKS

Datum odpovědi: 
7.12.2017

Kaceni stromu napadenych kurovcem

Jméno a příjmení: 
Hyzik Lubomir
Dobry den,potreboval bych vedet postup kaceni stromu na vlastnim pozemku,ne v lese.Stromy jsou napadeny kurovcem a jsou dosti vysoke a mame strach,aby nam svym padem neposkodily chalupu.Potrebujeme povoleni,a jake.
Odpověď: 

Dobrý den,

na internetových stránkách Města Tišnova v sekci Úřad/Potřebuji vyřídit/Životní prostředí/Kácení dřevin rostoucích mimo les  (odkaz: http://www.tisnov.cz/kaceni-drevin-rostoucich-mimo-les ) naleznete podrobný postup včetně žádosti a návodu k jejímu vyplnění. Pokud se dřeviny nachází v k. ú. Tišnov, je věcně a místně příslušným k vydání povolení ke kácení Městský úřad Tišnov, odbor životního prostředí, Ráboňova 117, 666 19 Tišnov. V případě, že dřeviny rostou na jiném katastrálním území, je příslušný k vedení řízení Obecní úřad, pod který daný katastr spadá.


Ing. Bc. Ilona Chaloupková, odbor životního prostředí

Datum odpovědi: 
5.12.2017

Parkování na náměstí - zásobování

Jméno a příjmení: 
Milan Fiala
Dobrý den, v nařízení města Tišnova č. 4/2017 se uvádí, že od placení stání jsou též osvobozeni řidiči zásobovacích vozidel po dobu, kdy prokazatelně provádějí aktivní zásobovací činnost (složení a naložení zboží a materiálu). Musí mít tato vozidla zvláštní označení, nebo je možné považovat za tato vozidla i soukromé, popřípadě služební automobily, pokud je jimi dopravován materiál a probíhá jeho nakládání a skládání? Je tato doba nějak omezena? Děkuji za odpověď.
Odpověď: 

Dobrý den,

v nařízení města Tišnova č. 4/2017 se skutečně uvádí, že od placení stání jsou též osvobozeni řidiči zásobovacích vozidel po dobu, kdy prokazatelně provádějí aktivní zásobovací činnost (složení a naložení zboží a materiálu). Tato vozidla ať už se jedná o osobní vozidla(do 3,5t), nebo nákladní vozidla, by měla mít za předním sklem označení zásobování s razítkem firmy. Nerozlišujeme tedy, jestli jde o služební vozidlo, nebo o soukromé vozidlo, ale důležité je jestli aktivně zásobuje (probíhá aktivní skládání zboží). Člověk který zásobuje má navíc i určitý doklad, který si nechává potvrdit od odběratele (dodací list, fakturu). Ve většině případů je ale zcela jasné zda jde o zásobování, nebo ne.

Petr Šikula, strážník, Městská policie Tišnov

Datum odpovědi: 
23.11.2017

Kluziště

Jméno a příjmení: 
Ladislav Šibor
Zdravím,mohl bych se zeptat na rozměry nového kluziště?A dále by mě zajímalo,jestli bude i led na hřišti na Květnici. Děkuji
Odpověď: 

Dobrý den, kluziště má rozměry 40x20 metrů, není to plnohodnotná velikost na hraní hokeje, ale poskytne mnohonásobně větší komfort než dosavadní kluziště na sídlišti Pod Květnicí. Co se týká jeho provozu, tak v tuto chvíli nejsme rozhodnuti, záleží především na klimatických podmínkách letošní zimy. Pokud bude předpoklad alespoň několikatýdenních mrazů, zvážíme i jeho provoz.

Ing. Václav Drhlík, vedoucí OSMKS

Datum odpovědi: 
30.11.2017

Smuteční sin

Jméno a příjmení: 
Petr Starý
Dobrý den jak vypadá výstavba smuteční síně v Tišnově nějak se o ní přestalo mluvit.Ajestli třeba na ní nejsou peníze tak se nemusela dělat ta cesta hrdelního práva podle hodně občanů je zbytečná a Tišnovu nic nepřinese jedině vyhozený peníze.Jeste jedná otázka bude se dělat na koupališti nějaký tobogán za minulého vedení se dělaly plány a občané si ani vybrali který by se měl postavit.
Odpověď: 

Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz.

V letošním roce probíhají projekční práce k výstavbě smuteční síně. Vzhledem k dalším významným investicím v roce 2018 (ul. Brněnská) je zahájení výstavby smuteční síně aktuálně plánováno na rok 2019.

Do areálu koupaliště bylo v posledních letech investováno mnoho miliónů korun tak, aby se koupaliště profilovalo do dnes již ojedinělé podoby plovárny. Možnost dobudování skluzavky s vymezením prostoru dojezdu sice zvažujeme, ale v rozpočtu pro rok 2018 finanční prostředky pro její realizaci zahrnuty nejsou.

S pozdravem

Ing. Václav Šikula

Datum odpovědi: 
27.11.2017

Stránky