Otázky a odpovědi

Pas

Jméno a příjmení: 
Hana vlachova
Dite ma prosly pas mela do 2/17 jak dloho trva vyrizeni pasu
Odpověď: 

Dobrý den,

cestovní pas pro dítě se vydává ve lhůtě do 30-ti dnů za správní poplatek 100,-Kč, nebo ve zkrácené lhůtě do 6-ti pracovních dnů za 2000,-Kč. Správní poplatek se hradí při podání žádosti. K vyřízení je třeba, aby se dostavili osobně jeden z rodičů a dítě,  dítě vyfotíme, rodič předkládá svůj platný občanský průkaz,  originál rodného listu dítěte a původní cestovní pas dítěte.

Informace o tom, zda je doklad již vyhotovený a připravený k vyzvednutí najedete na http://www.tisnov.cz/urad/informace/doklady-k-vyzvednuti

 

S pozdravem

Věra Králíková, referentka Odboru správních a vnitřních věcí

Datum odpovědi: 
18.8.2017

Oprava ulice Brněnská

Jméno a příjmení: 
Starý Jan
Dobrý den.Chtěl jsem se zeptat,zda se plánuje oprava komunikace Brněnská,Riegrova a Černohorská? Stávající situace je děsná a přijde mi,že se mimo značek o výtlucích nic neděje. Děkuji za odpověď
Odpověď: 

Dobrý den,

na ulici Brněnská nyní probíhá kompletní výměna rozvodů plynu a přípojek k jednotlivým domům. Vše je v kompetenci zadavatele, tedy plynáren. Od příštího měsíce by měla na tuto část navázat druhá fáze. Tu zase provádí Svazek vodovodů a kanalizací. Druhá část by měla být dokončena ještě v tomto roce. Třetí fází je výměna povrchu, chodníků, veřejného osvětlení apod. Ta je v plánu v příštím roce, investorem bude Jihomoravský kraj a Město Tišnov. Fáze na sebe musí navazovat, tedy doufejme, že tomu tak bude a v příštím roce již bude ulice Brněnská kompletně opravena. 

Na tuto akci by měla navazovat oprava ulic Riegrova a Černohorská. Akce je již projekčně připravena, v tuto chvíli je především na rozhodnutí Jihomoravského kraje kdy bude na rekonstrukci připraven, zároveň co se týká financování. Zároveň je nezbytné, kvůli množství dopravních omezení, předtím dokončit rekonstrukci ulice Brněnská.

Roman Skřepek, OKSVV


 

 

 

Datum odpovědi: 
18.8.2017

Parkovne

Jméno a příjmení: 
Petr Stary
Dobrý den jste rádi že jste auta vystrnadily z náměstí ale co budete dělat s vedlejšími ulicemi kde teď ty auta parkují
Odpověď: 

Dobrý den,

se zavedením placeného parkování náměstí se omezilo celodenní parkování vozidel. Občané tak velmi kvitují, že si již mohou bez problémů za symbolický poplatek zaparkovat na náměstí a vyřídit zde nabízené služby. Nemusí tak dlouze objíždět centrum a hledat místo na zaparkování. Se zahájením školního roku a ukončením doby dovolených lze samozřejmě očekávat nárůst parkujících, pro ty bude nově připravena odstavná plocha u parkoviště před sokolovnou. V ulicích navazujících na centrum se v souladu se zpracovanou koncepcí dopravy plánuje zavedení jednosměrných provozů tak, aby bylo legalizováno již dlouhodobé špatné parkování vozidel.

S pozdravem

Ing. Václav Drhlík

Datum odpovědi: 
17.8.2017

Zrcadlo v ulici Hornická

Jméno a příjmení: 
Irena Kotolanová
Dobry večer. Myslíte, že by bylo možné dát do ulice Hornická zrcadlo, tak aby bylo vidět do ulice Dobrovského? Nic tam není vidět díky keřům v zahradě. Ještě jeden dotaz, měření rychlosti v ulici Hornická, Máme zde ceduli 30, ale hodně řidičů to nedodržuje. Děkuji za odpověď
Odpověď: 

Dobrý den. Děkujeme za podnět.

Přednosti zprava mají obecně za hlavní cíl především zklidnění dopravy. Řidič by měl při průjezdu snížit rychlost, aby se přesvědčil, že nemusí dávat přednost z ulice Dobrovského. Umístěním zrcadla bychom naopak umožnili rychlejší průjezd, na který v druhé části dotazu upozorňujete. Z uvedeného důvodu o umístění zrcadla neuvažujeme. Ohledně druhého dotazu zkonzultuje Městská policie možnosti namátkového měření rychlosti s Policií ČR. I Když ulice Hornická nepatří ve městě k těm nejproblémovějším z pohledu nedodržování předepsané rychlosti, bude se Městská policie tomuto podnětu dále také věnovat.

S přáním pěkného dne

Ing. Václav Drhlík

Datum odpovědi: 
17.8.2017

hriste slon

Jméno a příjmení: 
tereza pijakova
dobry den na hristy u kvetnice ste odebraly skluzavku slon bude tam aspon nejaka nova prulizka?
Odpověď: 

Dobrý den,

Herní prvek bude vzhledem k dlouhé dodací lhůtě nainstalován v měsíci září. Děti zde nově naleznou skluzavku i houpačku.

Ing. Václav Drhlík, OSMKS

Datum odpovědi: 
17.8.2017

Koncert Spirituál kvintet.

Jméno a příjmení: 
Petr Beneš
Dobrý den. V sobotu jsem navštívil koncert skupiny Spirituál kvintet, po zakoupení vstupenky, a žádosti o vydání dokladů, jsem nic nedostal. Otázka zní, jak je to možné, doklad dostanu i při zakoupení zmrzliny.
Odpověď: 

Vážený pane Beneši,

vím o problému, který nastal na koncertu Spiritual kvintetu. Bohužel se stalo, že kolegyním na pokladně došly vstupenky. Než jsme doručily z TIC další vstupenky, nemohli jsme vydávat ke vstupenkám doklady. Abychom nemuseli rušit koncert, situaci jsme vyřešili evidencí prodaných vstupenek pouze do našeho systému. Po koncertě jsme ke vstupenkám vydaným bez dokladu vybavily chybějící doklady. Pokud máte zájem o doklad k prodané vstupence, zastavte se, prosím, na sekretariátu MěKS. Rádi vám doklad vydáme.

S pozdravem

Jan Brdíčko, ředitel MěKS

Datum odpovědi: 
10.8.2017

Pingpongový stůl na Oranžovém hřišti Klucanina

Jméno a příjmení: 
Romana P.
Dobrý den, chci se prosím zeptat, někdy koncem dubna se můj syn dotazoval na znovunavrácení pingpongového stolu na Oranžové hřiště na Klucanině. Doposud se tak nestalo, prosím v jaké fázi je realizace této prosby, bude na tomto hřišti stůl nebo ne? Děkuji za odpověď.
Odpověď: 

Dobrý den.

Pingpongový stůl bude nainstalován tento týden. Byl pečlivě vybrán, aby odolával všem okolním vlivům a měl výborné užitné vlastnosti. Věřím, že si ho budou občané vážit a bude dobře sloužit ke svému účelu. Projednávali jsem s uživateli hřiště i o alternativním umístění, ale nakonec bude umístěn na stávajícím místě. Současně budou vyměněny i sedáky na zídce v okolí pingpongového stolu.

S přáním pěkného léta

Ing. Václav Drhlík

Datum odpovědi: 
7.8.2017

Tišnov - město bez květin.

Jméno a příjmení: 
Lubomír Semerád
Rád bych se zeptal pana starosty proč město Tišnov postrádá jakýkoliv květinový záhon či větší keramický květináč vysázený květinami. Náměstí "zdobí" sice keře a pár stromků, okna radnice pár truhlíků s chudobnými muškáty, za radnicí nic-moc. To je vše. Přitom trávníky mezi mariánským sloupem a radnicí přímo volají po výsadbě, balkon radnice také. Jsem toho názoru, že město Tišnov si zaslouží trochu vyzdobit, stačí se poohlédnout v okolí jak se některé radnice starají. Třeba Kunštát, náměstíčko jedna báseň. Nerad bych četl v odpovědi že nejsou finance. Do Cesty útrpného práva, která turistům i starším tišnovákům nic neřekne (protože oni nepochopí smysl, ten asi zná jen pan Sysel a pár dalších), se vložily nemalé peníze. Využití plochy na petang u Humpolky bude minimální, určitě lépe by se tam vyjímal třeba nějaký květinový záhon. Nejsem sám, kdo sdílí můj názor a pozastavuje se nad tím, že tišnovská radnice v tomto směru absolutně zaspala a nikomu z vedení to nevadí.
Odpověď: 


Vážený pane Semeráde,
 
souhlasím s Vámi, že zeleně a květinové výzdoby by mohlo být více.
Na druhou stranu se domnívám, že v této oblasti radnice nespí.
Za současného vedení došlo např. k vzniku květinových záhonků právě na části plochy mezi mariánským sloupem a radnicí.
Pokud jde o prozatímní řešení prostřednictvím instalace mobilních květináčů, pak toto nedoporučila městská architektka.
Mohu Vás ubezpečit, že v mé odpovědi se nedočtete, že nejsou finance. Peníze by se na zkrášlení města jistě našly a rádi bychom je tímto směrem uvolnili.
Problém, který nás trápí, je jiný. Na trhu práce bohužel dlouhodobě není dostatek pracovníků, kteří by se pak o takovéto - nově vzniklé plochy starali. Naše organizační složka „Úklid a údržba“ ve stávajícím počtu zaměstnanců odvádí skvělou práci – zajišťuje sečení trávy, zalévá, zametá, vyprazdňuje koše, sbírá odpadky, pečuje o veřejnou zeleň, řeší drobné opravy na veřejných prostranstvích, stará se o dětská hřiště, zajišťuje provoz koupaliště, staví a zase sklízí pódia na kulturní akce, tu a tam pomáhá také příspěvkovým organizacím města a spoustu dalšího. Nebylo by však nic horšího, než nechat nově osázenou zeleň zpustnout či uschnout. Tišnov je pěkné a troufám si říci, že i zelení oplývající město. K jejímu významnému rozšíření dojde také v příštím roce po realizaci nového parku pod kostelem.
V tuto chvíli se rovněž aktivně zabýváme tvorbou zadání pro architektonickou soutěž týkající se revitalizace Náměstí Míru. Byli jsme se podívat na několika náměstích (Velká Bíteš, Havlíčkův Brod, Žďár nad Sázavou, Bystřice nad Pernštejnem…) a i otázku zeleně živě diskutujeme. Věřím, že odborní architekti, které hodláme na podzim oslovit za účelem zpracování studie revitalizace náměstí, jistě v tomto směru přijdou s kreativními návrhy.
 
S poděkováním za Váš dotaz a zájem o vizuální stránku našeho města
 
 
Jiří Dospíšil
starosta města

Datum odpovědi: 
4.8.2017

Koupaliště

Jméno a příjmení: 
Ondřej Přichystal
Dobrý den,proč v občerstvení nevydávají automaticky účet za útratu?Nebo se nemusí dávat?
Odpověď: 

Dobrý den,

s elektronickou evidencí tržeb (EET) získáte v občerstvení na koupališti doklad automaticky až od příští sezóny. Nyní není třeba doklad vydávat, ale na vyžádání Vám doklad vypíší.

S pozdravem

Ing. Václav Drhlík, OSMKS

Datum odpovědi: 
7.8.2017

Teplo v Tišnově

Jméno a příjmení: 
J. Dvořák
Dobrý den, bydlím v bytovce, která odebírá teplo z CZT v Tišnově. Chtěl bych se zeptat, jak je to se smlouvami s provozovatelem CZT, kdy končí a co bude potom co skončí. Děkuji J. Dvořák
Odpověď: 

Dobrý den.

V roce 2019 končí jedna etapa (po 15 letech) mezi městem, SVJ (společenstvími vlastníků jednotek) a provozovatelem centrálního zásobování teplem (CZT) firmou Teplo T. Většina smluv na dodávku tepla k tomuto roku přechází do režimu smluv na dobu neurčitou s výpovědní lhůtou 6 měsíců.

Město řeší budoucí stav. Zpracováváme zprávu o naplňování Územně energetické koncepce, požádali jsme předsedy SVJ o jejich názor formou dotazníku, jednáme ze soudními znalci v oblasti oceňování systému CZT a připravujeme varianty dalšího postupu. Tyto varianty projedná do konce roku 2017 strategický výbor a poté Zastupitelstvo města Tišnova. Chceme zajistit dlouhodobou stabilitu celého systému CZT, kvalitu služby a konkurenceschopnou cenu.

Pokud budete mít zájem, kontaktujte mě pro další informace, resp. pokud mi sdělíte Vaší adresu, ověřím, zda od Vašeho SVJ mám dotazník k dispozici.

S pozdravem

Martin Sebera (martin.sebera@tisnov.cz), místostarosta pro energetiku

Datum odpovědi: 
8.8.2017

Stránky