Otázky a odpovědi

Parkovací hodiny

Jméno a příjmení: 
Petr Starý
Dobrý den nemáte v úmyslu dát parkovací automat k Albertu.Ráno tam lidé zaparkuji a přijedou odpoledne na náměstí to pomohlo.
Odpověď: 

Dobrý den,

parkoviště u Alberta je soukromým pozemkem, proto o takovém kroku rozhodně neuvažujeme. To stejné se obdobně děje např. na parkovišti v Tesco nebo u Penny Marketu. Regulace parkování je především v zájmu majitelů parkovišť, stejně jako návrh na případné změny systému parkování. Co se týká placeného parkování v okolí, tak vyhodnotíme nejprve po roce placené parkování na náměstí Míru a následně (s ohledem na všechny možné dopady) zvážíme případné rozšíření.

Roman Skřepek, vedoucí OKSVV 

Datum odpovědi: 
21.3.2018

Kontejnery na velkoobjemový odpad

Jméno a příjmení: 
Jozef Fiala
Dobrý den paní Krábková, reaguji na odpověď, že letos nebudou rozmístěny výše uvedené kontejnery, problém je ten, že právě odpad jako části nábytku jen tak někdo na eko dvůr neodveze, protože jsou to velké kusy, potom se ale nedivím, že někdo tyto kusy odpadu pohází v kójích pro kontejnery a popelnice a samozřejmě, že to popeláři nevyvezou a tak se tento odpad válí po sídlišti mezi domy. Já jsem se ptal i z toho důvodu, že to byla možnost, jak se zbavit nepotřebných věcí, např. i z celého domu, no nedá se nic dělat, nejspíš budu muset zajistit kontejner na náklady SVJ, jen je potom otázka, jestli se někdo postará o nepořádek, válející se po sídlišti. Stačí, když nejsou vyvezeny kontejnery na tříděný odpad a nestačím sbírat poletující papíry, igelitky a pod.kolem našeho bytového domu. Ještě poznámka ke kontejnerům na bio odpad, nemohly být opatřeny vizualizací odpadu, který do kontejnerů patří? Nebo nepatří? Nacházím v tomto kontejneru všechno možné, kromě bio odpadu, nějak se mě nechce tento kontejner přebírat a to co tam nepatří podle intuice vyhazovat do komunálu. Jak často se tyto kontejnery vyváží? Děkuji. J.Fiala
Odpověď: 

Dobrý den pane Fialo,

velice si cením Vašeho dlouhodobého zájmu o okolí Vašeho domu, ale zrušení mobilního svozu s tím nemá příliš souvislost. Mobilní rozmístění velkoobjemových kontejnerů vždy sloužilo pouze pro občany, kteří žili v bezprostřední blízkosti, tak jako vy. Pro minimálně 4/5 obyvatel nepřinášelo žádný prospěch, protože kontejnery byly vzdáleny od jejich nemovitosti nebo v danou dobu nepotřebovali nic odvézt. Navíc 90% rozmístěných kontejnerů mělo vždy stěží zaplněné dno, tento systém nebyl využíván. Černé skládky na sídlištích (odložení kusů nábytku, sedaček apod.) se vyskytovaly i v době mobilního svozu. Pořídíte-li nový objemný nábytek, potřebujete starý  většinou ihned odvézt. Existuje mnoho způsobů, jak si může každý konkrétní občan odvoz na sběrný dvůr zajistit. Sběrný dvůr je 6 dní v týdnu otevřen. Když už černá skládka vznikne, snažíme se jí neprodleně zlikvidovat, bohužel původce černé skládky je těžko dohledatelný.

Ke kontejnerům na bioodpad: Předpokládám, že občané umí číst a označení je tak zcela dostačující. Ten, kdo vhazuje do bioodpadu směsný odpad, tak to určitě nedělá z neznalosti, ale z lhostejnosti a samozřejmě proti právním předpisům. Jednotlivé druhy odpadů se odkládají na místa k tomu určená. Máte-li v domě s tímto problém, můžeme pomoci s osvětou pomocí letáků na nástěnky apod.

Svoz bioodpadu je v zimních měsících zajištěn 1x měsíčně, po zbytek roku 1x za 14 dní, u vás v lichých týdnech ve čtvrtek.

S pozdravem

Ing. Václav Drhlík, vedoucí OSMKS
 

Datum odpovědi: 
22.3.2018

Brněnská ul.

Jméno a příjmení: 
Semerád Lubomír
Dobrý den, obracím se na vás s prosbou o vyřešení problému který souvisí s rekonstrukcí Brněnské ulice. Jedná se o nekázeň řidičů, kteří ignorují zákaz jízdy po této ulici. Vydali jste upozornění tohoto znění: Důsledně upozorňujeme řidiče, kteří si ulicí Brněnská zkracují cestu domů do okolních ulic, že v celém úseku platí zákaz vjezdu všech vozidel a v případě zjištění přestupku již bude policie postupovat nanejvýš důsledně. Povolení stavby k vjezdu se vztahuje výhradně na obyvatele ulic Brněnská, Hanákova a vozidla stavby!!! Skutečnost je ale taková, že mnozí řidiči (kteří nebydlí v ulici Hanákova a Brněnské) v sobotu, v neděli a ve všední dny v odpoledních hodinách jen co se práce ukončí, toto nerespektují. Úsek vozovky mezi ulicí Hanákova a pilou je silně znečištěn hlínou. A za sucha když tudy auta projíždějí - a většinou mnohdy rychleji než 50 km/hod. - tak zvedají mohutná oblaka prachu, což pro chodce kteří se nacházejí zrovna v tomto úseku je nepředstavitelná "radost". A obyvatelé přilehlých domů jsou určitě tímto taky nadšeni. Co na to Městská policie ? Chápu, že stavby vždy přinášejí problémy, ale proč máme kašlat v oblacích prachu kvůli nekázni některých řidičů ? O ignorování dopravních značek se raději nezmiňuji.
Odpověď: 

Dobrý den,

Městská policie Tišnov dělá pouze to, co jí umožňuje personální stav. Bohužel v sobotu a v neděli nejsou denní služby, právě z důvodu nízkého personálního stavu, zajišťovány. V pracovní dny strážníci několikrát denně kontrolují celý rekonstruovaný úsek jak pěšky, tak ve vozidle a to v nepravidelných časech od rána do večera a každé porušení zákona řeší ihned na místě. Pokud problém přetrvává o víkendech, tak je v Tišnově dislokována i Policie České republiky, na kterou se můžete s důvěrou obrátit. Prašnost bohužel nevyřeší ani MP ani PČR, bohužel celá ulice je a ještě několik měsíců zůstane stavbou. Pokud byste v budoucnu zaregistroval jakékoliv protiprávní jednání, můžete nás ihned vyrozumět na tel. 603 577 252 a my budeme jednat. Děkujeme za spolupráci a za pochopení.

Jiří Sokol, vedoucí strážník MP Tišnov

Datum odpovědi: 
12.3.2018

Kontejnery na velkoobjemový odpad

Jméno a příjmení: 
Jozef Fiala
Dobrý den, prosím, kde najdu plán rozmístění velkoobjemových kontejnerů na 2018? Děkuji J.Fiala
Odpověď: 

Dobrý den pane Fialo,

v letošním roce se pravidelný mobilní sběr velkoobjemového odpadu neuskuteční. Důvodem je nízká využitelnost tohoto sběru v posledních letech. Občanům města je celoročně přístupný sběrný dvůr, kde mohou odevzdávat nejen velkoobjemový odpad, ale i jiné druhy odpadů jako např. nebezpečný odpad, bioodpad či elektroodpad. Provozní doba sběrného dvora na ul. Wagnerova v Tišnově je od pondělí do soboty
(po a čt 7:00 - 17:00; út, st a pá 7:00 – 15:00; so 8:00 – 12:00).

Přeji pěkný den.

Ing. Žaneta Krábková, referent OSMKS

Datum odpovědi: 
12.3.2018

Program kina

Jméno a příjmení: 
František Fic
Chci se zeptat proč se na plakátovacích plochách program kina lepí i s několika týdenním zpožděním? Protože podle mě lepit program až v druhé půlce měsíce trochu pozbývá na významu. Děkuji za odpověd
Odpověď: 

Dobrý den,

o problému víme. Řešili jsme problém s dodavatelem tiskovin. Problém je již vyřešen. Březnový plakát kina bude vylepen se zpožděním 11/3. Dubnový program a program pro další měsíce bude vylepen vždy včas.

Děkuji za pochopení

Mgr. Jan Brdíčko, ředitel MěKS

Datum odpovědi: 
8.3.2018

Pila

Jméno a příjmení: 
Petr Starý
Dobrý den je vidět že se něco děje na staré pile.Navazi se stavební materiál nevíte náhodou co se tam teda bude stavět.
Odpověď: 

Dobrý den,

podle našich informací používají část pozemku společnosti, které se podílí na rekonstrukci kanalizace a vodovodu v ulici Brněnská a Mrštíkova k dočasnému uložení zeminy z výkopů.

Roman Skřepek, vedoucí OKSVV

Datum odpovědi: 
6.3.2018

Ples města Tišnova

Jméno a příjmení: 
Jindřiška Halvová
Dobrý den, dnes jsem si přečetla "Reportáž z plesu" na profilu facebooku paní Aleny Ochrymčukové https://www.facebook.com/alena.ochrymcukova a jsem v šoku z toho, jak se paní Ochrymčuková na facebooku jako veřejná osoba vyjadřuje. Ráda bych proto věděla a byla seznámena s tím, co bylo příčinou takové kritiky na osobu starosty Sokola Tišnov. Jako pro občanku města Tišnova je pro mne velmi znepokojující, když jedna z představitelek města Tišnova kope do vlastních řad, zvláště tak neprofesionálním a nefér způsobem (nesdílím názor, že si na soukromý profil mohu napsat o komkoliv cokoliv). Děkuji Vám za objasnění důvodu velmi ostré kritiky napsané paní Ochrymčukovou - myslím, že toto bude zajímat nejenom mne. Přeji pěkný den. Jindřiška Halvová
Odpověď: 

Vážená paní Halvová,

děkuji za Váš podnět. Uvedená záležitost, vč. vyjasnění, co bylo příčinou kritiky, bude projednána s vedením Městského kulturního střediska Tišnov.

S pozdravem

Jiří Dospíšil, starosta města

Datum odpovědi: 
6.3.2018

Výtah poliklinika

Jméno a příjmení: 
Petr Starý
Dobrý den můžete informovat občany že nejede na poliklinice výtah už od minulýho týdne to dlouho nejel.Staří lidi o dvou hůlkách se snaží vyšlapat do pater a kdy bude v provozu.
Odpověď: 

Dobrý den,

výtah je nyní v provozu, technickou závadu nebylo možné nijak předvídat.

Radim Král, referent OSMKS

Datum odpovědi: 
26.2.2018

Změna dopravního značení

Jméno a příjmení: 
David Vávra
Dobrý den, nemám otázku, ale prosbu. Bylo bylo možné do budoucna změny v dopravním značení hlásit mobilním rozhlasem nebo mezi aktualitami na webových stránkách Tišnova? Reaguji na změnu v dopravním značení mezi ulicemi Dvořákova a Na Rybníčku. Tato celkem zásadní změna sice byla ohlášena předem, ale k její samotné realizaci došlo ze dne na den a mnozí ji nestihli zaregistrovat (nesprávné parkování, jízda v jednosměrce).Dále si kladu otázku, zda na značkách oznamujících změnu u silnic nemohlo být uvedeno přesné datum, od kdy je změna platná (uveden byl pouze únor 2018). Ke změně dopravního značení došlo formou opatření obecné povahy, které se oznamuje veřejnou vyhláškou a úřad tak předem ví, kdy opatření obecné povahy bude účinné. S pozdravem David Vávra
Odpověď: 

Dobrý den pane Vávro,

děkuji za Váš názor. Změnu dopravního značení v uvedených ulicích město Tišnov avizovalo opakovaně  s dostatečným předstihem ve všech jeho dostupných informačních zdrojích: web, facebook i mobilní rozhlas. Máte pravdu v tom, že přesné datum zavedení změny dopravního značení je vhodné uvést na předem instalovaných velkoplošných infomačních značkách. V tomto případě se tak nestalo z důvodu ročního období (zimní měsíce), kdy není možné předem zaručit přesné datum, kdy bude umožněna instalace stálého dopravního značení (výkopové práce, betonáž, apod.). S čím však nemohu souhlasit je to, že někteří řidiči „nestihli“ zaregistrovat nové trvalé dopravní značení. Účastníci silničního provozu jsou totiž ze zákona povinni dodržovat dopravní značky a předpisy, a to bez výjimky.

S pozdravem

Renata Korčeková, referent OSMKS

Datum odpovědi: 
7.2.2018

Výtah poliklinika

Jméno a příjmení: 
Anna Kloudová
Dobrý den, prosím Vás kdy bude dokončena oprava výtahu na poliklinice? Děkuji A.Kloudová
Odpověď: 

Výtah je již v provozu.

Roman Skřepek, vedoucí OKSVV

Datum odpovědi: 
5.2.2018

Stránky