Otázky a odpovědi

Koupaliště

Jméno a příjmení: 
Petr Zoubek
Při pohledu na kameru umístěnou na koupališti je vidět probíhající, poměrně rozsáhlé, stavební práce přesto, že nedávno byla dokončena rekonstrukce. Na stránkách úřadu jsem o tom nic nenalezl. Co nového na koupališti najdeme? Stihnou se úpravy do zahájení letošní sezony?
Odpověď: 

Pane Zoubku,

o rekonstrukci areálu informujeme kontinuálně již zhruba jeden rok a a to jak na stránkách města, na facebooku, v Tišnovských novinách, při veřejných jednáních Zastupitelstva města, ale např. i v deníku Rovnost nebo v Českém rozhlase. Přehled investičních akcí je k dispozici zde: http://www.tisnov.cz/urad/informace/projekty-investicni-akce.

Úpravy se snažíme dokončit do zahájení letní sezóny, na vše má však vliv počasí, ale i technologické postupy, které je třeba dodržet.

Roman Skřepek, vedoucí OKSVV

 

Datum odpovědi: 
24.4.2017

Obnovení skateparku

Jméno a příjmení: 
Jáchym Navrátil
Dobrý den V roce 2015 jsem psal na město dopis ohledně obnovení skateparku, který byl tou dobou zrušen u školy 28. října a bylo mi odpovězeno, že nový skatepark je v plánu (u Ostrovce). Tak bych se chtěl zeptat, jesti je to pořád v plánu a pokud ano, tak proč se nic neděje?
Odpověď: 

Dobrý den,

v tuto chvíli se o budování skateparku v Tišnově neuvažuje. Město počítá v letošním roce s investicemi do sportovních areálů (hřiště Riegrova, fotbalové hřistě na Ostrovci, víceúčelové hřiště a kluziště na ul. Smíškova), nicméně skatepark mezi priority nepatří.

Roman Skřepek, vedoucí OKSVV

Datum odpovědi: 
24.4.2017

Česká pošta

Jméno a příjmení: 
Ludmila Ševčíková
Dobrý den, uvažuje se v Tišnově o tom, že by Česká pošta měla otevřeno i v sobotu? Pro ty, kteří pracují v Brně je pošta v Tišnově téměř nedostupná. Děkuji.
Odpověď: 

Dobrý den

děkujeme za podnět. Zkusíme tuto věc s Českou poštou projednat.

Roman Skřepek, vedoucí OKSVV

Datum odpovědi: 
25.4.2017

obchodní centrum

Jméno a příjmení: 
terazka liškova
dobrý den mohu se zeptat estli tisnov planuje obchodni centrum
Odpověď: 

Dobrý den,

Město Tišnov žádnou výstavbu obchodního centra v nejbližších letech neplánuje s ohledem na jiné priority (zejména rekonstrukce ulic Brněnská, Riegrova a Černohorská, výstavba smuteční síně, parkoviště na ul. Riegrova, apod.). Výstavba a provozování obchodních center je převážně komerční záležitostí soukromých subjektů. Město navíc nedisponuje vhodnými pozemky pro výstavbu takových objektů.  

Roman Skřepek, vedoucí OKSVV

Datum odpovědi: 
18.4.2017

Vyznačení pruhů na parkování

Jméno a příjmení: 
Libuše Michnová
DOBRÝ DEN,ZAJÍMALO BY MNE,JESTLI MĚSTO UVAŽUJE O OBNOVENÍ NÁTĚRU VYZNAČENÝCH PRUHŮ NA PARKOVIŠTI NA KRÁLOVÉ UL. U PENZIONU.NĚKDY SE STÁVÁ,ŽE NA MÍSTĚ PRO 4 AUTA ZAPARKUJÍ 2.DÁ SE S TÍM NĚCO UDĚLAT? DĚKUJI MICHNOVÁ
Odpověď: 

Dobrý den.
Vodorovná dopravní značení včetně vyznačení parkovacích míst na zmíněné ul. Králově budou obnovována v měsících květnu a červnu tohoto roku, až bude příznivá teplota na aplikaci barvy.
Ing. Václav Drhlík, vedoucí OSMKS
 

Datum odpovědi: 
18.4.2017

Blokové čištění

Jméno a příjmení: 
Lubomír Vítkovič
Zajímalo by mě jestli se nachází na vašich intermetových stránkách rozpis ulic, ve kterých se v danném termínu bude konat blokové čištění. Nic takového jsem nenašel, na rozdíl od jiných měst.Děkuji za odpověď Vítkovič.
Odpověď: 

Dobrý den,

rozpis se na našem webu nenachází, jelikož neplánujeme blokové čištění tak dlouho předem jako například v Brně, ale podle aktuálního vývoje počasí, znečištění a možností firmy, která úklid realizuje. Každý řidič je povinen sledovat a dodržovat dopravní značení, které je v místě úklidu rozestavěno 7 dní předem. Tato lhůta je naprosto dostatečná. Jsme přesvědčeni, že zákazové dopravní značky jsou pro každého řidiče zcela vypovídající. Uvažujeme sice o změně plánování blokového čištění, ale až v příštím kalendářním roce.

Roman Skřepek, vedoucí OKSVV

Datum odpovědi: 
11.4.2017

Objednání k panu starostovi

Jméno a příjmení: 
Miroslav Pálka
Dobrý den. Kde najdu formulářík objednání rozhovoru s panem starostou. Děkuji
Odpověď: 

Dobrý den,

objednáte se na www.tisnov.cz / úřad / rezervační systém. Přřímý odkaz je: http://www.tisnov.cz/urad/rezervacni-system. Můžete se objednat i u asistentky telefonicky.

Roman Skřepek, vedoucí OKSVV

Datum odpovědi: 
11.4.2017

Blokové čištění na Dřínové

Jméno a příjmení: 
Jana Markesová
Dobrý den, kdy je prosím přesně blokové čištění na ulici Dřínové? Na některých umístěných značkách je totiž datum 5.4., zatímco na jiných je 3.4.???
Odpověď: 

Dobrý den,

ulice Dřínová se bude čistit ve dvou fázích ( termínech). Jedna část ulice v termínu 3.4.2017 a druhá 5.4.2017, tak jak je uvedeno na značkách. Bohužel občas se stává, že si někteří občané se značkami hrají a různě nám je zaměňují viz. situace z dnešního rána na ul. Dřínová. Pokud tuto závadu zaznamenáme, ihned sjednáme nápravu.

Renata Korčeková, referent OSMKS

Datum odpovědi: 
3.4.2017

Zákaz vjezdu na ulici Dlouhá

Jméno a příjmení: 
Zdeněk Odehnal
Dobrý den chci se zeptat proč, a jak dlouho bude ještě zakázány vjezd na ulici Dlouhou od ulice Černohorská. Stejně tam všichni jezdí ulice je dokončená, tak v čem je problém. Děkuji za odpověď.
Odpověď: 

Podle informací z odboru dopravy a živnostenský úřad, který má na starost schvalování způsobilosti pro pozemní komunikace, můžeme sdělit, že kolaudace této stavby je naplánována na druhou polovinu dubna roku 2017. Pokud se neobjeví ze strany investora nebo dalších institucí další překážky, měla by být stavba již od května zkolaudovaná a komunikace volně přístupné (bez zákazových značek).

Roman Skřepek, vedoucí OKSVV

Datum odpovědi: 
24.3.2017

lokalita "Hony"

Jméno a příjmení: 
Říčková Soňa
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, co je v plánu s prolukou - travnatým porostem - mezi rodinnými domy v ulici Na Honech a bytovými domy v ulici Dlouhá? Děkuji za odpovědˇ.
Odpověď: 

Vážená paní Řičková,

děkuji za Váš dotaz. Jak jsem již odpovídal, vedení města má zájem o získání této plochy do vlastnictví města. Jedním z důvodů je riziko potenciální výstavby bytových domů.Dalšími důvody jsou mimo jiné – vybudování autobusové zastávky na ul. Černohorská, vybudování kvalitního propojení ulic Na Honech a Dlouhé (navázání na chodníček Járy Cimrmana), vytvoření klidové občanské vybavenosti (parkové či oddechové plochy). Proto již delší dobu jednáme s jejím aktuálním vlastníkem, přičemž se podařilo vyjednat parametry směny pozemků ve vlastnictví města právě za tyto pozemky.
O návrhu této směny rozhodne zastupitelstvo města dne 12. dubna 2017. Pokud město pozemky získá (osobně to jednoznačně podporuji), pak budeme bezodkladně řešit budoucí podobu těchto ploch.

S pozdravem

Jiří Dospíšil
starosta města

Datum odpovědi: 
6.4.2017

Stránky