Znovuotevření Galerie Josefa Jambora

V říjnu letošního roku uplyne 130 let od narození Josefa Jambora. U této příležitosti byly otevřeny zrenovované a rozšířené prostory Galerie Josefa Jambora, kam se vrací sbírka autorových obrazů.

Předmětem rekonstrukce bylo rozšíření prostor galerie o bývalou kuchyňku, s vybudováním  přímého vstupu do zahrady. Dále bylo nutné vybudovat zcela novou podlahu, kompletní rekonstrukci rozvodů elektro a topení, zateplení půdního prostoru, výměnu střešních světlíků. Prostor byl dále vybaven klimatizací, speciálním galerijním osvětlením a nově i některými bezpečnostními prvky. V přízemí byla vybudována dílna, bezpečnostní depozit obrazů a kuchyňka.

  • Autor projektu: Pam Arch s.r.o. Brno, Ing. arch. Robert Ševčík
  • Dodavatel: Stavitelství Zemánek s.r.o. Tišnov
  • Zahájení prací: 3.4.2017
  • Ukončení prací: 15.8.2017
  • Konečná cena rekonstrukce: 2,9 milionu korun

První akcí, která se v prostorách zrenovované galerie uskuteční je výstava s názvem Neznámý Jambor.

Vernisáž proběhla 22. září v 18:00 a výstava potrvá do 31. 12. 2017. Kurátorkou výstavy je Marta Sylvestrová, která představí tvorbu Josefa Jambora v nových souvislostech. Výstava je založena na výpůjčkách od soukromých sběratelů a českých galerií.

Samotnou vernisáž provázel poměrně značný zájem návštěvníků, a to jak o mistrovo dílo, tak o prohlídku samotné zrekonstruované galerie.

Související fotogalerie: 
Datum vytvoření: 22.9.2017 / Datum změny: 22.9.2017