Aktuality

Dosud se do SENIOR TAXI zaregistrovalo již 339 oprávněných občanů a taxík s nimi podnikl v roce 2020 celkem 2510 jízd,což je průměrně 12 jízd denně. Kvůli vládním opatřením nebylo SENIOR TAXI od 1. 4. – 24. 5. 2020 v provozu.

Od středy 20.ledna je ve dnech pondělí a středa (8 -17 h),úterý a čtvrtek (8 - 14 h),pátek (8 - 13 h) k dispozici vždy na jednom z telefonních čísel 734 175 031 nebo 734 175 032 sociální pracovnice odboru sociálních věcí Městského úřadu Tišnov za účelem poradenství v otáz

Ministerstvo kultury vyhlašuje i pro rok 2021 program Podpora obnovy kulturních památek prostřednictvím obcí s rozšířenou působností. Pro obec s rozšířenou působností Tišnov byla stanovena kvóta podpory 502 000 Kč. Uzávěrka příjmu žádostí je 28. února 2021.

V pátek 15.ledna začalo Ministerstvo zdravotnictví ČR prostřednictvím Centrálního rezervačního systému registrovat zájemce o očkování proti nemoci COVID-19, a to nyní prioritně pro věkovou skupinu 80+ let. V souvislosti s tímto tématem se

Náplní práce bude řízení motorových vozidel(vozidlo Piaggio,elektromobil Alké a další),opravárenské a údržbářské práce a úklid a údržba veřejných prostranství (udržování pořádku, sečení, zahradnické práce). Více informací k nabízené pracovní pozici najdete v příloze.

Sazby místních poplatků za komunální odpad a za psa zůstávají pro rok 2021 stejné jako v předchozím roce.Pro poplatníky z Tišnova je sazba poplatku za komunální odpad ve výši 660 Kč, pro poplatníky místních částí Hájek, Hajánky, Jamné a Pejškov po úlevě ve výši 560 Kč.

Žádosti o dotace z rozpočtu města Tišnova v rámci vyhlášeného dotačního programu Podpora činnosti v oblastech sportu a tělovýchovy,kultury,volnočasových aktivit mládeže,prorodinných aktivit,ostatní zájmové činnosti a životního prostředí pro rok 2021 lze podávat do 31.

Finanční úřad pro Jihomoravský kraj zveřejňuje telefonní čísla,na kterých vám nabízí informace a pomoc s vyplněním daňových přiznání k dani z nemovitých věcí tak,abyste nemuseli podstupovat rizika spojená s dopravou a osobní přítomností na finančním úřadě.

Jako každý rok k vám přicházejí TŘI KRÁLOVÉ.Tentokrát však nemohou zazvonit u vašich dveří, koledují online.Jejich cíl ale zůstává stejný – i letos chtějí spolu s vámi POMOCI LIDEM V NOUZI.

Městská policie Tišnov děkuje všem občanům města Tišnova za dodržování vládních nařízení, zvláště při oslavách konce roku 2020.

Děkujeme tímto za pochopení vážnosti situace, disciplinovanost, ohleduplnost vůči ostatním a spolupráci.

Stránky