Atletický klub

Atletický klub AK Tišnov vznikl v roce 2002 a v roce 2013 má 135 členů. Aktuálně funguje 5 tréninkových skupin rozdělených podle věku dětí (2-18 let), kdy činnost zajišťuje 9 trenérů. Členem se může stát kdokoliv se zájmem o atletiku a to bez ohledu na věk, pohlaví či jiné rozdíly. Cílem klubu je přilákat ke sportu ještě více dětí, mládeže a dospělých, neboť sport je v centru kultury a životního stylu značné části populace. Atletika je estetická, je jí cizí agresivita a násilí a je všeobecně považována za základní sportovní odvětví.

 Z činnosti je pro klub stěžejní dvakrát do roka pořádaný atletický čtyřboj pro děti do 15 let (60 m, dálka, míček, vytrvalost). Podle počtu přihlašovaných závodníků, kolem 130, se jedná o velkou akci, kterou si sportující mládež v Tišnově a okolí oblíbila. V zářijovém termínu je závod součástí hodových oslav, a připojuje se k němu v roce 2013 již 9. ročník skokanského trojboje družstev O pohár geodetické kanceláře Souček v disciplínách skok do dálky, do výšky a trojskok.

 Z ostatních závodů se AK zaměřuje na regionální závody Tišnova a jeho blízkém okolí, dále děti na základních školách soutěží v Poháru rozhlasu a Čtyřboji a vždy je drtivá většina školních tišnovských družstev tvořena členy AK Tišnov. Na gymnáziu pak probíhá Corny pohár. Ti nejlepší z oddílu se pak účastní tradičních závodů pořádaných Českým atletickým svazem. Od Mistrovství Moravy a Slezska, přes Mistrovství České republiky, po soutěže družstev. Za 10 let činnosti získal AK několik medailí z Mistrovství ČR, v Poháru rozhlasu pak vítězství v krajských kolech.

 Heslem Atletického klubu je:

„...nehledejte rychle svůj sport, sám si vás najde. Neslibujte atletice věrnost až za hrob hned od samého začátku. Jestli od ní utečete k jinému sportu, nebude to pokládat za zradu. Odchovala nejednoho fotbalistu, házenkáře, volejbalistu, košíkáře, cyklistu, tenistu, veslaře i vzpěrače. Atletů, kteří začínali v jiných sportech, je naopak mnohem méně. A tak to bylo, je a bude. Atletika toto své "mateřské postavení" dostala do vínku a přijímá ho ne jako úděl, ale jako výsadu. Proto koketuj s atletikou. Dá ti základy, na kterých vždy můžeš stavět. A kdo ví, jestli si ona nevybere právě tebe. Možná, že najednou zjistíš, že jsi v ní až po uši...“

 

Adresa: 
Alšova 976
Obec: 
Tišnov
PSČ: 
66601
Telefon: 
608 080 590