Galerie z ruky

Unikátní Galerii z ruky najdete v obci Křížovice u Doubravníka, která se nachází vysoko nad řekou Svratkou v nádherné krajině uprostřed lesů, nedaleko hradu Pernštejna.

Galerie je umístěna v budově bývalé stodoly, kde vznikly jedinečné výstavní prostory pro krátkodobé výstavy a stálou expozici. Ve spodní části galerie bývají autorské výstavy, obohacené při vernisáži asi hodinovým koncertem. V horní části galerie jsou vystaveny většinou obrazy autorů kmenových ale i nových. Galerie se orientuje na moderní umění, vystavuje a prodává obrazy, sochy, skleněné objekty, grafiky, šperky, hedvábné šátky, kabelky i keramiku. V letních měsících bývají venku v sochařském amfiteátru koncerty a různé hudebně laděné literární "podvečery". "Sochařském" proto, že muž galeristky Zdeněk Macháček je sochař a areál galerie zdobí jeho dřevěné plastiky, které vtiskly tomuto kouzelnému místu neopakovatelný ráz. Celou sezónu je též přístupná jeho stálá expozice.  Hlavním tématem jeho tvorby je krajina Vysočiny a pocity z ní a umělec je také autorem řady monumentálních objektů, zahradních plastik a menších skulptur a reliéfů jak u nás, tak po celém světě.

Galerie je ideálním místem pro výlety za kulturou, ale i krásnou krajinou v okolí Křížovic. Pro návštěvníky je připraveno malé občerstvení a možnost zakoupení vystavovaných uměleckých předmětů.

Galeristkou je Stanislava Macháčková

Od roku 2012 je galerie návštěvníkům přístupná od května do srpna, a to ve čtvrtek a pátek od 13:00 – 18:00 a o víkendu v čase 10:00 -12:00 a 13:00 -18:00 (v květnu do 17:00).

 

Adresa: 
Křížovice 3, Doubravník
Obec: 
Nedvědice
PSČ: 
59262
Telefon: 
566 566 494