Kino Svratka

Kino Svratka funguje v Tišnově úspěšně už řadu let. Nástup nových technologií a konec starého filmového formátu se nevyhnul ani tišnovskému kinu a v roce 2012 prošla Svratka rozsáhlou rekonstrukcí, který představovala jednak kompletní obnovu interiéru kina, ale především instalaci digitální technologie. Digitalizace tak významně rozšířila možnosti kina a v rámci promítání filmových novinek mu umožňuje držet krok i s velkými multiplexy.

Kino nově disponuje nainstalovaným projektorem SONY SRX-320 4k a 3D objektivem, s rozlišením 4096x2160 bodů, čímž se zařadilo mezi nevelký počet regionálních kin, která 4K projektor využívají. Došlo k výměně sedadel, stříbrné promítací plátno je umístěno na mobilní konstrukci, aby byl dosažen maximální divácký komfort a zároveň bylo zachováno jeviště k hudebním a divadelním představením. Kino Svratka také využívá moderní rezervační systém vstupenek, které si přes internet (na webu Městského kulturního střediska) můžete rezervovat přímo z pohodlí domova a vyzvednout si je před začátkem představení, nebo doma zaplatit a vytisknout a ušetřit si tak čekání ve frontě u pokladny. Pokladna je vždy otevřena hodinu před začátkem představení. Kino Svratka také nabízí možnost promítání reklamy na filmovém plátně před pravidelnými projekcemi.

V letních měsících se promítání filmových novinek přesouvá do areálu oblíbeného letního kina. To každoročně během dvou měsíců provozu promítne desítky filmových projekcí a stává se dějištěm řady dalších kulturních akcí (divadelní představení, Festival Hudbou pro UNICEF,  Silvestrovské promítání atd.).

 

Adresa: 
Brněnská 152
Obec: 
Tišnov
PSČ: 
66601
Telefon: 
549 410 046