Klub Čas

Klub Čas Tišnov je sociální služba Oblastní charity Tišnov - nízkoprahové zařízení pro děti a mládež, jehož posláním je poskytnout mladým v Tišnově ve věku od 11 do 26 let, kteří se ocitli v konfliktní společenské situaci, zažívají obtížnou životní událost nebo omezující životní podmínky, odbornou pomoc, podporu a zázemí, přispět k jejich osobnímu rozvoji a pomáhat jim při hledání místa ve společnosti.

Klientům nabízí zprostředkování kontaktu se společenským prostředím, sociálně terapeutické činnosti, pomoc při uplatňování práv a oprávněných zájmů, pomoc při obstarávání osobních záležitostí a dále výchovné, vzdělávací a aktivizační činnosti. Zařízení funguje na principech důvěry, anonymity, odbornosti a nízkoprahovosti. To znamená, že klienti mohou za pracovníky docházet pravidelně nebo dle svých potřeb a to bez registrace a nutnosti sdělovat své osobní údaje. Vedle sociální práce a preventivních programů v podobě besed nad tématy, která jsou pro dospívající aktuální a důležitá, nabízíme také možnost jak smysluplně a bezpečně trávit volný čas.

V klubu, který se nachází téměř na náměstí a to v ulici Ráboňova, si klienti mohou nejen zahrát kulečník, nebo stolní fotbal, využít počítač s připojením na internet, nebo spoustu deskových her, ale mohou se také zapojit do tvořivých dílen, které zde probíhají. Jedná se například o výrobu různých ozdob, přání a dárků, šperků, batikování nebo mramorování, modelování z fima a další techniky dle aktuální poptávky, ročního období nebo například blížících se Vánoc či Velikonoc.

 

Adresa: 
Ráboňova 116
Obec: 
Tišnov
PSČ: 
66601
Telefon: 
534 008 133