Ivo Medek

IVO MEDEK (13.3.1964 - 9.7.2006)

Kdo to byl Ivo Medek?

foto - Ivo Medek

Úvodem je nutno říci, že pozorný manžel, vzorný táta a kamarád s velkým srdcem. Spousta z nás, kteří jsme s ním přicházeli do styku, to může potvrdit.

Ivo Medek byl veřejnosti znám především svým působením vedoucího živnostenského odboru Městského úřadu v Tišnově. Přicházeli s ním do styku nejenon drobní živnostníci z našeho regionu, ale i podnikatelé. Zbytek jeho známých ho znal z jeho mimopracovních aktivit v oblastech rekreačního sportu a zábavy všeho druhu.

Jako rodilý tišnovák měl přehled o městě, obyvatelích zde žijících a také o historii města a jeho blízkého okolí. Jedním z nemála jeho koníčků byl zájem o méně známá místa v tak dost již rozlohou rozsáhlém regionu. K cestám za poznáváním využíval hodně často kolo. Uvědomoval si přitom, jaké nástrahy skrývá cesta na kole při plném provozu na silnicích, a od tohoto už byl jen krok k nápadům, kudy by mohly vést cyklostezky. foto - Ivo Medek

Vždyť region Tišnovska je svou polohou prakticky předurčen pro cykloturistiku. Skýtá mnoho nádherných míst, která Ivo znal a chtěl, aby byla dostupná a bezpečná všem, především však dětem. Stál u zrodu Generelu cyklistické dopravy na území města Tišnova i u rozhodování o propojení cyklotras mezi sousedními mikroregiony.

Z jeho iniciativy vznikla v roce 2005 za podpory města cyklostezka z Tišnova do Železného, která právem nese pojmenování „Cyklostezka Ivo Medka”. Věříme, že budou postupně přibývat další. Až po nich, Ivoši, vyrazíme, rádi na Tebe zavzpomínáme.