Kynologický klub Tišnov

Kynologický klub Tišnov je Základní organizací Moravskoslezského kynologického svazu a zajišťuje všestranné sportovní vyžití zájemců o chov a výcvik psů z řad dospělých i mládeže v souladu s posláním a cíly Mezinárodní kynologické federace FCI. Cílem občanského sdružení je vyhledávat a připravovat vhodné adepty do výcvikové skupiny Závodníků a zkouškařů, jedná se o kategorii psovodů připravujících se na složení zkoušek z výkonu a sportovní závodní výcvik.

Kynologický klub je vlastníkem sportovního areálu, který se nachází jižně od města Tišnova na levém břehu řeky Svratky v oblasti zvaném Mlýniska. V oploceném areálu jsou dvě travnaté cvičební plochy vybavené překážkami pro sportovní kynologii a Agility. Pro psovody je k dispozici menší klubovna včetně malého občerstvení.

Každoročně klub organizuje celou řadu výcvikových a kynologických akcí. Pravidelně se psovodi účastní klubem pořádaných zkoušek z výkonu, tradičních závodů Grádo, Klubového závodu v poslušnosti nebo Kombinačního závodu. Pravidelně připravuje společenské akce - Den otevřených dveří s ukázkami výcviku psů a bohatým doprovodným programem, tradiční říjnové Setkání kynologů na konci výcvikové sezony s burzou kynologických pomůcek. Každoročně klub pořádá ukázková vystoupení a ukázky výcviku s osvětou jak se chovat k cizím či vlastním psům pro děti z mateřských, základních a středních škol.

Jedinou podmínkou pro vstup do areálu je mít platné očkování psa. Členové klubu radí s výchovou štěňat již od 3 měsíců věku, s nácvikem základní poslušnosti, pachových prací, obran, ale i s přípravou psa na výstavy, svod, bonitaci.

 

Adresa: 
Martin Roučka, Brněnská 727
Obec: 
Tišnov
PSČ: 
66601
Telefon: 
549 412 172