MŠ U Humpolky

Mateřská škola funguje už od roku 1973 a v současné době školku navštěvuje asi 150 dětí. Ty docházejí do jednoho ze dvou pracovišť školy, která se nacházejí v různých částech města.  Celkem na škole pracuje 20 zaměstnanců, z toho 10 pedagogů a jeden asistent pedagoga. Větší z budov v centru města je trojtřídní s kapacitou 75 dětí a školní jídelnou. V roce 2012 zde byla kompletně zrekonstruována školní zahrada. Byly nainstalovány nové hrací prvky, opraven dětský bazén, pískoviště. Došlo také k opravě chodníku a úpravě travnatého terénu osázením novými rostlinami a stromy.

 Druhá budova školky je postavena na sídlišti Květnice v těsné blízkosti lesa. Má dvě třídy ve dvou podlažích s kapacitou 54 dětí a součástí je také samostatná školní jídelna a školní zahrada. V průběhu roku se děti účastní nejrůznějších kulturních a zábavních akcí. Navštěvují divadelní představení, výstavy, účastní se soutěží a výletů.

Během roku děti také navštíví základní školu a školní družinu, aby se lépe seznámily se školním prostředím. Předškoláci se za účasti rodičů v MŠ od ledna do května připravují na školu v edukativně stimulačních skupinkách, v květnu pravidelně navštěvují knihovnu. V červnu se pravidelně jezdí s odcházejícími předškoláky na třídenní pobyt ve školce v přírodě. Vyzkouší si, jaké to je přespat v MŠ, hledají poklad v podvečerním lese a také prokážou svou odvahu projitím školní zahrady v přítmí. Děti každoročně od podzimu do jara navštěvují solnou jeskyni, v jarních měsících předškoláci absolvují předplavecký výcvik v Kuřimi.

____________________________________________

Zprávy o šetření České školní inspekce naleznete ZDE.

Adresa: 
Cáhlovská 1686
Obec: 
Tišnov
PSČ: 
66601
Telefon: 
549 410 382