Muzeum města Tišnova

Muzeum města Tišnova bylo slavnostně otevřeno dne 8. května 2011, a to v nově zrekonstruované budově barokního Müllerova domu na Jungmannově ulici. Ten nese svůj název po bývalém starostovi Tišnova Františku Müllerovi, který jej v roce 1870 koupil a až do 2. světové války zde provozoval koželužnu.

Kromě různých krátkodobých tematických výstav nabízí muzeum svým návštěvníkům ke zhlédnutí stálou expozici, která mapuje historii a přírodu Tišnova a okolí. Expozice je rozdělena na tři části. Přírodovědná část seznamuje návštěvníky s bohatou faunou, flórou, mineralogií a hornictvím na Tišnovsku. Speleologická sekce umožňuje návštěvníkům nahlédnout do běžně nepřístupných prostor Tišnovského krasu a historická část pak nabízí exkurzi do dějin Tišnova od doby kamenné až po 20. století.

Prostory muzea jsou kromě výstav využívány také k pořádání komorních koncertů, konferencí nebo zajímavých přednášek.V recepci muzea si můžete zakoupit upomínkové předměty k pořádaným kulturním akcím nebo pohlednice a zajímavé publikace o Tišnově a okolí. Sběratelé z řad turistů ocení turistickou známku a vizitku muzea.

V budově Müllerova domu se rovněž nachází nekuřácká kavárna, která nabízí návštěvníkům muzea, ale i náhodným kolemjdoucím příjemné prostředí k posezení nad kávou a zákuskem. K dispozici je také dětský koutek, knihovnička, denní tisk a připojení k internetu.

 

Otevírací doba muzea:

pondělí, úterý - zavřeno

středa – neděle 10:00 – 17:00 hod.

Otevírací doba kavárny:

středa, čtvrtek, neděle 10:00 – 17:00 hod., pátek, sobota: 10:00 - 19:00 hod.

 

 

Adresa: 
Jungmannova 80
Obec: 
Tišnov
PSČ: 
66601
Telefon: 
+420 549 212 550