Otázky a odpovědi

Svoje otázky můžete posílat také přímo zodpovědným referentům městského úřadu – kontakty naleznete ZDE.

Kontejnery a parkování u křižovatky ul. Dlouhá x ul. K Čimperku

Jméno a příjmení: 
Pavel Koďousek
Dobrý den, přibližně před dvěma roky jsem zde pokládal dotaz na přístřešek na kontejenry na tříděný odpad, které jsou umístěny u křižovatky ulic Dlouhá a K Čimperku. Kontejnery jsou zde umístěny i na nezpevněné ploše, jsou často přeplněny, neboť sem sváží odpad lidé ze širšího okolí, odpad se často odkládá i mimo kontejnery nebo padá přímo z kontejnerů na chodník. Tehdy mi bylo odpovězeno, že město zhotoví přístřešek a místo zkultivuje. Do dnešního dne však nic vybudováno nebylo. Mohu se zeptat, zda by mohlo město přístřešek vybudovat a místo nějak upravit? Dále bych se chtěl zeptat, zda by nemohl být upraven pozemek u "křížku", který se nachází vedle těchto kontejnerů? V současné době na této nezpevněné ploše parkují automobily, ač to není místo určené pro parkování. Samotný křížek byl v nedávné době za nemalé prostředy opraven. Okolí křížku by si jistě zasloužilo hezčí a důstojnější okolí. Bylo by možné kolem chodníku např. vysázet živý plot, okolo křížku vysázet např. keře nebo menší stomky a celé místo zkultivovat a lépe využít? Děkuji za odpověď
Odpověď: 

Dobrý den, pane Koďousku,

ke všem Vašim dotazům: V lokalitě jsme zavedli četnější svoz a po vyhodnocení situace budeme na sběrném místě ještě zvyšovat kapacitu.

Zbudování stání je tady plánované na příští rok, aby kapacitně pro danou lokalitu vyhovovalo. 

A děkujeme za podnět k výsadbě zeleně, budeme ho řešit.

 

Přeji pěkný den

Ing. Věra Odehnalová, vedoucí Odboru správy majetku a komunálních služeb 

Datum odpovědi: 
12.10.2021

Kontejnery na plast

Jméno a příjmení: 
Jana Rychlingová
Dobrý den,byla by možná výměna kontejneru na plast na Brněnské u pošty .Jeden je tak rozbity,že ho nevyváži.
Odpověď: 

Dobrý den, paní Rychlingová,

děkujeme za upozornění, kontejner na plast byl při pondělním svozu již stažen z oběhu a bude v co nejkratší době nahrazen.

 

S pozdravem a přáním hezkého dne 

Ing. Ondřej Vrtěl, Odbor správy majetku a komunálních služeb

Datum odpovědi: 
12.10.2021

Obchod uzemí Květnice

Jméno a příjmení: 
Honza Starý
Dobrý den proč nemáte zájem nechat postavit a nabídnout pozemek na výstavbu obchodu na Květnici když tam je velká spádovost.
Odpověď: 

Dobrý den, pane Starý,

odpověď na Vaši otázku není jednoduchá , postavit obchod ze společných peněz není jistě základní funkce obecního rozpočtu a přímo na sídlišti Květnice pro něj není ani pozemek. Scházející pozemek je doufám i odpověď na druhou část otázky pokud by jste ale o nějakém vhodném pozemku věděl ( splňující alespoň částečně podmínky pro výstavbu ) tak nám dejte vědět.  Z mých zkušeností s různými záměry výstavby bych asi počítal s námitkami okolních obyvatel viz mateřská školka v ulici Na honech. V blízkosti sídliště je pozemek určený v územním plánu pro obchod a služby. Ten je ve vlastnictví soukromé osoby a cena je dosti vysoká, rovněž námitky sousedů při prvním pokusu investora byly zásadní.

S pozdravem Karel Souček, místostarosta města 

Datum odpovědi: 
7.10.2021

Obchody v Tišnově

Jméno a příjmení: 
Eva Hradilová
Dobrý den, ráda bych se zeptala na situaci s obchody ve městě. Proč má např. Kuřim k dispozici Lidl, Albert, Billu a podobné a Tišnov nic? Plánuje se v této oblasti změna? Děkuji Vám předem za odpověď
Odpověď: 

Vážená paní Hradilová,

pro upřesnění  v Tišnově  je z větších obchodů Albert, Tesco a Penny. O výstavbě dalšího obchodu jednalo s investorem vedení města cca 3 roky a snad se investor rozhoupá a na jaře příštího roku začne stavět.

Viz předchozí odpověď panu Kytnerovi.

 

S pozdravem Karel Souček, místostarosta města 

Datum odpovědi: 
7.10.2021

S u p e r m a r k e t ?!

Jméno a příjmení: 
Václav Kytner
Vážení, nerozumím tomu, proč také v Tišnově podléháme potřebě stavět další "kostku", namísto podpory regionálních prodejců, či např. rekonstrukci / rozšíření již stávajícího velkoprostorového obchodu "pod Květnicí" na ulici Dřínová, prodejny AZ, nebo opuštěné roky nevyužité budovy u MŠ Horova, ... .. pevně však věřím, že v době, kdy jsou vynakládány vysoké částky za analýzu možných postupů pro ochranu a zkvalitnění životního prostředí na Tišnovsku, bylo podobným způsobem uvažováno (a brány v potaz veškeré aspekty) i při jednáních s investorem o záměru stavby dalšího s u p e r m a r k e t u. Předpokládám, že stavba byla schválena za dodržení min. násl. podmínek: • PARKOVIŠTĚ u supermarketu bude PODZEMNÍ (.., aby nedocházelo ke zbytečnému pokrývání zelené louky asfaltem!) • STŘECHA supermarketu bude tzv. "zelená" - tak, aby alespoň zčásti zachovala pův. ráz místa, přispěla ke kvalitě ovzduší, zachování biodiverzity v dané oblasti, ..etc. https://www.czgbc.org/files/2021/01/91b65a0bf6725d54354f59daa9f46f0b.pdf Děkuji za potvrzení a přeji pěkný den.
Odpověď: 

Vážený pane Kytnere,

jednání s investorem stavby o vzhledu a provedení obchodu LIDL probíhají už 3 roky, takže se nejedná o nějaké náhlé podlehnutí.

Vaše návrhy na možné umístnění obchodů jsou sice zajímavé, ale ani jedna z Vámi navržených budov nepatří městu Tišnov. Snad se tedy nepletu ale nemáte v úmyslu vyvlastňovat ( zabírat ) soukromý majetek ? O tom , že by současní majitelé chtěli tyto nemovitosti prodat nevím. Plánované místo pro nový obchod je podmáčená louka přes silnici od čerpací stanice a garáže autobusů…

 

S pozdravem Karel Souček, místostarosta města Tišnov

Datum odpovědi: 
7.10.2021

Možnost volit doma

Jméno a příjmení: 
Jana Musilová
Dobrý den, máme doma seniorku, která špatně chodit, je možné ji navštívit s volič. urnou doma ? Děkuji
Odpověď: 

Dobrý den, paní Musilová,

ze závažných, zejména  zdravotních důvodů, může volič předem požádat Městský úřad Tišnov, Odbor správních a vnitřních věcí, tel: 549 439 711, nebo ve dnech voleb přímo okrskovou volební komisi, aby mohl hlasovat mimo volební místnost do přenosné schránky, avšak pouze v územním obvodu volebního okrsku, pro který byla okrsková volební komise zřízena.

 
Kontakty do volebních místností  ve dnech voleb:

1- mateřská škola Horova č.p. 960 734 175 030

2- restaurace Na Terase Hornická č.p. 1698 737 885 177

3-  základní škola Smíškova č.p. 840 777 706 804

4- Městské kulturní středisko Mlýnská č.p. 152 734 175 031

5- gymnázium Na Hrádku č.p. 20 734 175 032

6- základní škola nám. 28.října č.p. 1708 736 770 158

7- část Jamné-bývalá škola č.p. 28 734 175 034

8- část Hajánky - kulturní dům č.p. 42 734 175 035

9- Podhorácká restaurace Lomnická  č.p. 1776 732 271 270

 

Hezký den,

s pozdravem Dagmar Dvořáková, vedoucí odboru správních a vnitřních věcí

Datum odpovědi: 
5.10.2021

Kam se ztratil ukazatel rychlosti automobilů z Brněnské?

Jméno a příjmení: 
Jiří Blaha
Vážený pane Navrátile, v pátek jsem si cestou do obchodu všiml rychle (asi tak 70 km) jedoucího automobilu po Brněnské, které nijak nezpomalovalo. Byl jsem zvědavý na skutečnou rychlost a bohužel překvapen zmizením světelné tabule s ukazatelem rychlosti a následným nápisem ZPOMAL! Od rekonstrukce ulice Brněnská dokázal tento světelný ukazatel rychlosti mnohem účinněji přinutit řidiče k jízdě podle předpisů, než všelijaké ostrůvky a nepřirozené kličkování po silnici. Nešetří opět město jeho přesunutím jinam na nesprávném místě? S pozdravem Jiří Blaha
Odpověď: 

Pane Blaha, dobré odpoledne.

Radar z ulice Brněnské se dočasně přesunul na ulici Chodníček. Je zde úzký chodník, děti zde chodí do/ze školy Smíškova a jezdí tudy více řidičů během rekonstrukce ulic Riegrovy a Černohorské. V současné chvíli má toto místo vyšší prioritu.

V rámci zlepšení bezpečnosti města navrhujeme do rozpočtu roku 2022 nákup dalších radarů.

Pěkné podzimní dny přeje

Aleš Navrátil, místostarosta města Tišnov   
 

Datum odpovědi: 
4.10.2021

Stav výsadby na Růzcké cestě

Jméno a příjmení: 
Jolana Novotná
Dobrý den, ráda bych upozornila na tristní stav výsadby okolo Růzcké cesty (část k Čimperku). Stromky jsou z velké části poničené, zarostlé vysokým a hustým plevelem, nezalévané, ponechané svému osudu. Výsadba je součástí projektu realizovaného/podpořeného několika subjekty (DSO Tišnovska, městem Tišnovem, obcemi Železné a Lomnička, MAS Brány Vysočiny, místními neziskovými organizacemi). Zdá se ale, že po mediálně zajímavém otevření cesty nemají stromy konkrétního správce, který by o ně dbal a poskytoval jim potřebnou péči a ochranu. Projekt na tuto fázi "bytí cesty" nepamatoval? Nese některý ze subjektů následnou odpovědnost za vysazenou zeleň (např. obce za ty části, které spadají do jejich příslušného katastru)? Děkuji za odpověď.
Odpověď: 

Dobrý den, paní Novotná, 

děkujeme za všímavost. O stavu stromků v lokalitě k Čimperku se ví a situace je v řešení. Již jsme objednali dosadbu, která by měla proběhnout v nejbližších týdnech. Na výsadbě se bude podílet i akční skupina dobrovolníků Zaniklé polní cesty. Nyní je projednáván nákup nových sazenic za podpory města Tišnova, firmy Nativi garden a dobrovolníků z Předklášteří. Také zdravé vysazené stromy v nejbližších dnech projdou rukama arboristy.

 

Přeji pěkný den

S pozdravem a přáním hezkého dne

Klára Šimečková, tisková mluvčí města Tišnov

Datum odpovědi: 
4.10.2021

Volby

Jméno a příjmení: 
David Novotný
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, kde mi vystaví volební průkaz? V době voleb nebudeme s manželkou přítomni v Tišnově a chtěli bychom volit v jiném kraji. Děkuji za odpověď, David Novotný.
Odpověď: 

Dobrý den, pane Novotný,

o voličský průkaz si můžete požádat na MěÚ u paní Hamerníkové(přízemí rohové budovy MěÚ- matrika). Je nutné mít trvalé bydliště v Tišnově a s sebou si vzít průkaz totožnosti. 

Hezký den.

S pozdravem Klára Šimečková, tisková mluvčí

Datum odpovědi: 
30.9.2021

Zastávka na Trnci

Jméno a příjmení: 
Eva Korábečná
Dobrý den, dle úřední desky na Vašich stránkách ze den 9.9.2021 a situačního nákresu by měl být zde umístěn semafor. Opravdu by tam byl potřeba. Někteří řidiči nerespektují dané dopravní značení. děkuji
Odpověď: 

Dobrý den, paní Korábečná, v týdnu od 20.9. 2021 nebyly prováděny práce na stavbě Města Tišnov zastávka Trnec, ale práce související s přeložkou NN investora EG.D a.s., který si řeší dočasné dopravní značení samostatně.

Pro stavbu zastávky Trnec bude semafor instalován v pondělí 27.9. 2021.

Odbor investic a projektové podpory

Datum odpovědi: 
24.9.2021

Stránky