Otázky a odpovědi

Svoje otázky můžete posílat také přímo zodpovědným referentům městského úřadu – kontakty naleznete ZDE.

Opet kontejnery na parkovacím stání M Pavlíkové

Jméno a příjmení: 
Jiří Štěpánek
Zdravím Proběhl svoz odpadků pracovníci svozu kontejnery vrátili zpět na parkovací místo( ? Informovali jsme posádky píšete??) kde je potom chyba? Šel jsem kontejnery sám převezl z parovacího místa na místo k tomu určené!!! Poté proběhl další svoz a vaši poučení kontejnery daly zpět na parkovací místo!!! Proto se vás ptám co s tím uděláte??? Děkuji za odpověď řešení i zveřejnění na stránkách, ať obyvatelé vědí jak to v Tišnově funguje. S pozdravem Štěpánek
Odpověď: 

Vážený pane Štěpánku,

 

děkujeme za informaci, obrátili jsme se pro vyjádření na svozovou společnost. Situace byla zřejmě způsobena tím, že v poslední době dochází k častější obměně osádek svozových aut. Díky vašemu podnětu budou pokyny o nutnosti vracení kontejnerů na původní stanoviště připomínány zaměstnancům svozové společnosti častěji. Pro příští svoz by mělo být vše v pořádku.

Pokud se situace bude opakovat, prosím kontaktujte přímo mě (ondrej.vrtel@tisnov.cz) nebo dispečink svozové společnosti (marekova@kts-ekologie.cz, +420 800 888 944).

 

S pozdravem

 

Ing. Ondřej Vrtěl

Datum odpovědi: 
14.1.2022

Nefunkční osvětlení

Jméno a příjmení: 
Honza Vácha
Dobrý den, Prosím o sdělení, proč nefunguje veřejné osvětlení na ulici Smetanova, přesněji řečeno před domem 608? Děkuji za odpověď a opravu Honza Vácha
Odpověď: 

Dobrý den, pane Vácho,

děkujeme za informaci, lampa byla nahlášena k opravě.

 

S pozdravem

Ing. Ondřej Vrtěl, Odbor správy majetku a komunálních služeb

Datum odpovědi: 
5.1.2022

Svoz odpadu

Jméno a příjmení: 
Martina S.
Dobrý den, kdy a kde najdu termíny svozu plastů, papíru a bioodpadu pro rok 2022?
Odpověď: 

Dobrý den,

aktuální termíny svozu odpadů jsou k dispozici na webových stránkách města v sekci Odpady (viz níže), případně přímo v kanceláři budovy radnice v přízemí u Ing. Vrtěla.

Zkrácená verze bude i v příštím čísle Tišnovských novin.

https://www.tisnov.cz/urad/informace/komunalni-sluzby/odpady

S pozdravem

Ing. Ondřej Vrtěl, Odbor správy majetku a komunálních služeb 

Datum odpovědi: 
3.1.2022

Kontejnery na parkovacích místech

Jméno a příjmení: 
Jiří Štěpánek
Dobrý den, chci vám oznámit že pracovníci svozu odpadu nevracejí kontejnery na místa k tomu určených ale na parkovací místa. A tím brání parkování vozidel na tak už přeplněných parkovištích. Jedná se o lokalitu ulice dlouhá a přilehlé. Potom lidé musí své auta parkovat mimo parkoviště protože není kde zaparkovat, protože zde roste jeden dům za druhým a parkoviště se nestaví pro adekvátní počet bytů ale to asi víte a nic se s tím nedělá. Potom zde jezdí na udání vybírat městská policie pokuty za to že lidé nemají kde zaparkovat!
Odpověď: 

Dobrý den, pane Štěpánku, 

děkujeme za podnět. Osádky svozu odpadu byly upozorněny, aby vracely nádoby na svá stanoviště. Stejně tak bych rád naopak poprosil řidiče, kteří parkují před sběrnými hnízdy, aby v den svozu nebránili výjezdu kontejnerů ke svozu. Plánovaný svoz se pak musí složitě nahrazovat, děkujeme.

S pozdravem

Ing. Ondřej Vrtěl, Odbor správy majetku a komunálních služeb

Datum odpovědi: 
20.12.2021

Parkování u nemocnice

Jméno a příjmení: 
Hana Zavřelová
Dobrý den, neuvažujete - vzhledem ke slepé Riegrově ulici - o značkách zákaz stání v "esíčku" u nemocnice a pár dalších metrů ul. Riegrova? Téměř každé ráno tam jsou zaparkované auta a vzhledem k viditelnosti za roh přes zaparkovaná auta je situace dost nebezpečná. Děkuji za odpověď.
Odpověď: 

Dobrý den paní Zavřelová,

děkujeme za podnět. O problému víme a trápí hodně řidičů i chodců. Parkování v „esíčku“ je dočasný stav způsobený především uzavírkou při opravě ul. Černohorská a ul. Riegrova, kdy je počet parkovacích míst v okolí omezen. Souběžně je větší nápor na parkování u nemocnice z důvodu probíhajícího testování a očkování. V současné době hledáme řešení, jak upravit parkování v dané situaci, protože obousměrný provoz objížďky musí zůstat zachován. Prosíme tedy o toleranci dočasného stavu a obezřetnost z pozice chodce i řidiče.

 

Přeji pěkný den

Ing. Věra Odehnalová, vedoucí odboru Odbor správy majetku a komunálních služeb

Datum odpovědi: 
13.12.2021

Parkoviště pod ZŠ 28.října

Jméno a příjmení: 
Petra Vaníčková
Dobrý den, již jsem se jednou ptala, bohužel bez odpovědi. Chtěla bych vědět, zda město plánuje renovaci parkoviště pod ZŠ 28.října. Parkoviště nyní je jeden led - pěkně to klouže. Aspoň posolit či posypat by se to mohlo. Na podzim je tam blátivo, v létě se zase práší. Celkem je to docela ostudné parkoviště téměř ve středu města a je to škoda, protože je hojně využívané. Děkuji
Odpověď: 

Dobrý den paní Vaníčková,

děkujeme za podnět. Pozemek bohužel není v a majetku  města, proto není možná požadovaná úprava. Můžeme však provádět alespoň základní údržba. Kolegové z komunálních služeb zařadí do plánu zimní údržby a uvedený pozemek posypou.

 

Přeji pěkný den

Ing. Věra Odehnalová, vedoucí odboru Odbor správy majetku a komunálních služeb

Datum odpovědi: 
9.12.2021

Zveřejnění dokumentů rady

Jméno a příjmení: 
David Vávra
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, proč posledních pět zápisů z jednání rady města zveřejněných na stránkách města (https://www.tisnov.cz/urad/organizacni-struktura/zastupitelstvo-rada-mesta/dokumenty-rady) neobsahuje i přílohy jako tomu byl před tím. Poslední zveřejněný zápis, který obsahuje přílohy, je z 15. září 2021. Za odpověď předem děkuji. D. Vávra
Odpověď: 

Dobrý den, pane Vávro,

v září 2021 jsem  po zralé a dlouho se vyvíjející úvaze a po opakovaných diskusích na toto téma v rámci porad s vedoucími jednotlivých odborů MěÚ Tišnov rozhodla o změně týkající se příloh zápisu z jednání rady města.

Důvodem ke změně byla především pracnost anonymizace těchto zveřejňovaných dokumentů a současně  důvody environmentální, jelikož těmito přílohami zatěžujeme životní prostředí, jelikož každá příloha zápisu se opakovaně tiskne a dle zákona vyvazuje pro následné uložení v archivu. Dalším důvodem bylo to, že nejčastějšími přílohami jsou smlouvy, nebo dodatky smluv, nad 50 tis. Kč, které dle zákona stejně zveřejňujeme v registru smluv a dále zápisy z komisí rady města, které rovněž zveřejňujeme, a to na webu města. Dále jsem brala v úvahu, že občan obce má dle § 16 zákona o obcích právo nahlížet toliko do usnesení rady obce (nikoliv ani do zápisu) a pořizovat si z nich výpisy. O každou další informaci může občan žádat dle zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím.

Na základě Vašeho podnětu jsme však celou záležitost opětovně otevřeli a velmi intenzivně řešili. Na základě požadavků radních města budou od schůze rady města 8.12.2021 materiály, jejichž povaha to umožňuje, opětovně zveřejňovány jako veřejná příloha zápisu z rady města, jelikož i přes výše popsané důvody preferují radní města doslova velkorysou transparentnost.

 

Děkujeme za Váš dotaz i za Váš zájem.

Mgr. Iva Dvořáčková, tajemnice MěÚ Tišnov

Datum odpovědi: 
9.12.2021

Písemné vyjádření

Jméno a příjmení: 
Eva Pavlíčková
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda je Odbor územního plánování povinnen písemně odpovědět na podanou žádost, ve které občan žádá o písemné vyjádření k dané věci. Pokud ano, jaká je časová lhůta k vyjádření. Děkuji za odpověď E. Pavlíčková
Odpověď: 

Dobrý den, paní Pavlíčková, 

záleží na obsahu podání, ale na každé písemné oficiální podání odpovídáme. Lhůty jsou podle podání a jsou dané správním řádem.

 

Přeji pěkný den.

Ing. Alena Doležalová, Odbor územního plánování

Datum odpovědi: 
30.11.2021

Psí výběh

Jméno a příjmení: 
Beáta Gazda
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda se ve městě plánuje vybudovat oplocený psí výběh, případně jestli se zde již nějaký nachází?
Odpověď: 

Dobrý den, paní Gazdo,

ve městě Tišnov se nachází „psí hřiště“ nad základní školou na nám.28.října, pod kopcem Květnice. Nejlepší přístup je z ulice Květnická pod bytovými domy.  

 

S pozdravem Ing. Ondřej Vrtěl, Odbor správy majetku a komunálních služeb

Datum odpovědi: 
30.11.2021

Údržba zeleně

Jméno a příjmení: 
Martina Malinová
Dobrý den. Mám dotaz. Kdo se stará o veřejnou zeleň? Kdo ji vysazuje? Je na to v rámci města udělen statut? Financuje ji město?
Odpověď: 

Dobrý den paní Malinová,

děkujeme za dotaz. Péče o veřejnou zeleň spadá pod odbor majetku a komunálních služeb, který ji vykonává prostřednictvím pracovníků komunálních služeb (část seče, podzimní úklid listí, běžné ořezy keřů,..) nebo dodavatelsky prostřednictvím zahradnických firem (seč části města, výsadba trvalkových záhonů, kácení a výsadba stromů..). Tyto činnosti jsou hrazeny z rozpočtu města. Příští měsíc nám bude nastupovat nová kolegyně přímo zaměřená na veřejnou zeleň, v případě dotazů či podnětů ke zlepšení se neváhejte  do budoucna obracet na ni nebo přímo na mě.

 

Přeji pěkný den.

Ing. Věra Odehnalová, vedoucí Odboru správy majetku a komunálních služeb

Datum odpovědi: 
24.11.2021

Stránky