Přírodní památka Zlobice s vyhlídkovou věží

u obce Malhostovice

Přírodní areál Zlobice je tvořen třemi kopci, které se výrazně zvedají nad okolní krajinu. Světlé dubohabrové lesy střídají přírodní louky a roste zde množství vzácných rostlin. Díky tomuto bohatství byla Zlobice zařazena do celorepublikového výběru evropsky významných lokalit soustavy „Natura 2000“. Ještě koncem minulého století zde měla svá zařízení armáda. Dnes tyto prostory slouží Svazu chovatelů ovcí a koz a návštěvník se zde s těmito zvířaty může setkat.

Vyhlídková věž na Zlobici, která dříve sloužila vojenským účelům, nabízí krásné výhledy do okolní krajiny. V průběhu roku se na Zlobici koná řada akcí, během nichž si návštěvníci mohou  v Kolibě zakoupit výrobky z chovu ovcí. Nejznámější akcí jsou Ovčácké slavnosti Ovenálie, které se konají pravidelně v srpnu.

Na Zlobici se dostanete po zelené turistické značce z Čebína kolem rozhledny Čebínka a Malhostovické pecky. Zelená značka prochází dále areálem Zlobice a zavede návštěvníky i na vyhlídkovou věž. Na Zlobici se lze dostat také po červené turistické značce z Kuřimi nebo Lipůvky.

Aktuální informace naleznete na http://zlobice.schok.cz

Otevřeno:

Areál je přístupný celoročně.

Vyhlídková věž je otevřena v sobotu a v neděli od 9:00 do 18:00.

Koliba s občerstvením je otevřená jen během akcí.

Kontakt:

Tel: 777 754 812

Další zajímavosti v okolí

Rozhledna Čebínka

PP Malhostovická pecka 

Datum vytvoření: 21.7.2015 / Datum změny: 21.7.2015