Slavnostní otevření Cesty hrdelního práva a Turistického informačního centra

V sobotu 29.července 2017 se v Tišnově uskutečnila další historická slavnost, tentokrát na téma Cesta hrdelního práva. Projekt cesty navazuje na nedávné objevení základů historické šibenice na vyvýšenině nad Tišnovem pod kopcem Klucanina.

Objev vedl k myšlence turistického zpřístupnění a úpravě místa, kde stávala šibenice. Cesta je vedena k místům, které se váží k historickým tradicím útrpného práva pro město a okolí. Jsou to místa radnice, stínadla, kaple sv. Anny a dalších. Realizace akce bude široké veřejnosti ukazovat naučný, didaktický, mravně výchovný a duchovní obsah. Vedení města očekává, že stezka přiláká více turistů a zatraktivní město Tišnov široké veřejnosti.

Současně s otevřením Cesty hrdelního práva byl pokřtěn komiks „Hrdelní případy Tišnova a okolí“, který vydal spolek Continuum Vitae. Komiks si lze zakoupit např. v Turistickém informačním centru. Zde jsou k dispozici i písemné materiály, které slouží jako průvodce Cestou hrdelního práva pro návštěvníky města. Pro uživatele mobilních telefonů vznikl také mobilní průvodce. Aplikaci „Stezka hrdelního práva“ si můžete stáhnout jak ve verzi jak pro Android, tak pro iOS. Společnost T-MAPY s r.o. podpořila projekt vytvořením online mapy cesty s unikátním zobrazením všech zastavení ve 3D prostředí (http://3dobjekty.tmapy.cz/mapa/tisnov/). Všechny informace o projektu lze najít na webu města (http://www.tisnov.cz/o-ceste).

V den historické slavnosti bylo slavnostně otevřeno nové Turistické informační centrum na náměstí Míru (vchod je pod hotelem Květnice, vedle sídla České spořitelny na nám. Komenského). Turistické informační centrum bude sloužit nejen k vyzvednutí materiálů a map, ale kromě zachování již dříve nabízených služeb bude fungovat i jako úschovna jízdních kol, popř. zavazadel. V objektu jsou umístěny rovněž veřejné toalety. Na projekt v hodnotě 3 miliony korun přispělo Ministerstvo pro místní rozvoj částkou 1,6 milionu korun. Provozovatelem bude Městské kulturní středisko Tišnov.

Související fotogalerie: 
Datum vytvoření: 29.7.2017 / Datum změny: 7.8.2017