Tišnovská televize

Už patnáct let vysílá Tišnovská televize do Vašich domácností aktuální zprávy, ale i zajímavosti a naučné pořady z Tišnova a okolí. Ve vysílání můžete vidět nejen to, jaké události a akce zrovna hýbou naším městem, ale získáte také spoustu informací o životě v našem regionu, jeho přírodě, památkách, historii i osobnostech.

Tišnovská televize vysílá 24 hodin denně. Vysílání tvoří videotextová smyčka (informace a upoutávky jako například pozvánky na kulturní a sportovní akce, informace města,,inzerce, atd.), která je podkreslena rádiem Krokodýl. Každý den v 9:00, 18:00, 20:00 a 21:30 vysílá blok televizních pořadů, který se po týdnu mění. Každý čtvrtek v 18:00 je premiéra nových  moderovaných zpráv a dalšího pořadu a za ním vysílání z dvou minulých týdnů v repríze.

Mezi  nejsledovanější pořady patří Ukaž, co umíš, který se zaměřuje na neobvyklé zájmy a dovednosti zejména mladých Tišnováků. Relace O čem se mluví nebo Otázky na radnici zase přináší pohled na důležité události ze strany vedení města. V archivu najdete také všechna vysílání oblíbeného pořadu Příroda Tišnovska, který se vysílal od roku 2001.
Vysílání Tišnovské televize je rozšiřováno kabelovou sítí firmy Self Servis po celém území Tišnova (kanál S8). Vlastníkem studia je Město Tišnov. Televize byla založena v roce 1998, kdy začala se zkušebním vysíláním videotextové smyčky. V květnu 1999 bylo spuštěno i obrazové vysílání. V říjnu 2003 zničil celé studio požár zapříčiněný závadou na elektrickém zařízení. Od března 2005 jsou pořady prezentovány i na internetu. Od roku 2009 vysílá televize v kabelových rozvodech digitálně souběžně s analogovým vysíláním.

 

Adresa: 
Riegerova 312
Obec: 
Tišnov
PSČ: 
66601
Telefon: 
549 415 626