Tišnovské noviny

Tišnovské noviny začaly v našem městě vycházet v 70. letech 20.století, a to jednou měsíčně pod názvem Tišnovský kulturní zpravodaj. V roce 1992 se zpravodaj přejmenoval na Tišnovské noviny a vycházel dvacet let v téměř nezměněné podobě – jako čtrnáctideník ve formátu A5, černobílý, pouze s barevnou obálkou.

V roce 2013 prošly Tišnovské noviny zásadní proměnou, a to především po vizuální stránce – od letošního roku vychází jednou měsíčně, celobarevně a ve formátu A4. V každém čísle čekají čtenáře desítky článků, které informují o aktuálním kulturním a společenském dění na Tišnovsku, doplněné množstvím barevných fotografií.

Noviny vydává Městský úřad Tišnov a graficky je zpracovává Ing. Tomáš Vejmelka, tiskne firma Reakce s.r.o., Předklášteří. Činnost redakce řídí redakční rada ve složení: PhDr. Josef Zacpal (předseda), Mgr. Eva Brázdová (místopředsedkyně), Mgr. Helena Pernicová, Mgr. Barbora Kulhánková, Ing. Miroslav Pálka, PhDr. Libuše Beranová. Fotografie dodává redakční radě Michal Beneš.

Jak řádková, tak plošná inzerce v Tišnovských novinách je placená. Zdarma je inzerce osobního charakteru jako vzpomínky, blahopřání nebo poděkování.

Náklad novin je 4350 kusů a každý měsíc jsou zdarma roznášeny do všech domácností v Tišnově. Noviny je také možné si za poplatek 5,-Kč koupit v tišnovských trafikách.

Adresa: 
Mlýnská 152
Obec: 
Tišnov
PSČ: 
66601
Telefon: 
777 706 714