Tišnovský vozíčkář

Tišnovský vozíčkář je nezisková organizace, která vznikla v roce 2007 a sdružuje nejen vozíčkáře a imobilní občany, ale i všechny ty, kteří jsou ochotni pomoci. Cílem organizace je především nabídnout pomoc těm, kteří se své nemoci bojí a uzavřeli se v domácím prostředí, a umožnit jim začlenit se do nového kolektivu podobně postižených občanů a získat tak radost ze života v rámci svého postižení.

Organizace má v současné době registrovaných celkem 36 členů a členská základna se neustále rozšiřuje díky nově příchozím zájemcům. Svým členům nabízí možnost zapůjčení např. počítače, tiskárny, rádia, mobilního telefonu atp. a handicapovaným občanům nám se snaží nabídnout aktivity, které jim můžou pomoci překonat počáteční problémy. Občanské sdružení pořádá různé kulturní akce: návštěvy divadel, kin, muzeí, galerií, knihoven a jiné. Úspěšné jsou také už tradiční akce v podobě opékání špekáčků či krátkých vycházek v malebném tišnovském okolí. Členové se také schází v cukrárnách, kde rádi posedí a při dobrém zákusku, kávě nebo čaji si povykládají o svých životních radostech či strastech.

Ve spolupráci s Městským úřadem se sdružení podílelo na tvorbě projektu Mapa bezbariérových tras města Tišnova, který byl spojen s přidělením označení bezbariérových objektů, jež jsou vyznačeny na této mapě.

Organizace je přístupná a otevřená všem zájemcům, kteří mají nějaký handicap nebo se chtějí podílet na pomoci právě takto postiženým občanům. Proto vítá všechny nové podněty, konstruktivní nápady či jakýkoliv jiný námět ke zkvalitnění činnosti.

 

Adresa: 
Květnická 1611
Obec: 
Tišnov
PSČ: 
66601
Telefon: 
+420 737 11 22 36