TJ Sokol Tišnov

Tělocvičná jednota Sokol Tišnov je organizace, kterou založil Dr. Josef Drbal v roce 1892. Jejím hlavním posláním je realizace Tyršových ideálů na poli sportovním a kulturním. Po obnovení Československé obce sokolské v roce 1990 se základem Sokola Tišnov stal oddíl sokolské všestrannosti a jógy, později vznikly další oddíly, např. karate, oddíl koloběhu, šachu atd.

V současné době má TJ Sokol Tišnov kolem 600 členů a její činnost je rozdělena na děti, mládež, dospělé i seniory, a to na do oddílů všestrannosti (aerobic, gymply, jóga, košíková, volejbal, gymnastika a další) a sportovních oddílů (karate, šachy, tance).

TJ Sokol Tišnov už téměř 40 let (od roku 1975) pořádá dvakrát do roka (vždy začátkem května a listopadu) mezinárodní expozici minerálů, která má dlouholetou tradici a je jednou z největších výstav tohoto druhu v Evropě. Na každou z expozic zavítají vždy tisíce návštěvníků a vystavovatelů z celého světa. Sokol pořádá pravidelně také Dálkový pochod Sokolskou župou Pernštejnskou, Memoriál Jaroslava Chromého - Běh Klucaninou (přespolní běh kombinace silnice terén) nebo Turistický zájezd Sokola Tišnov (každoročně v září).

Při jakékoliv kulturní, společenské, nebo prezentační akci TJ Sokol Tišnov nabízí  prostory Sokolovny, která je pro tyto příležitosti přizpůsobena nejenom technickým zázemím, ale také personálním komfortem. Kromě sportu a sportovních událostí je tak tišnovská Sokolovna každoročně dějištěm mnoha akcí jako jsou plesy, divadelní představení, výstavy nebo kulturní akce pro školy i veřejnost.

 

Adresa: 
Drbalova 274
Obec: 
Tišnov
PSČ: 
66601
Telefon: 
549 413 175