Základní umělecká škola Tišnov

Byla založena roku 1949 pod názvem Městský hudební ústav v Tišnově. Škola byla umístěna nejprve v gymnáziu, později v osmileté střední škole ve Smíškově ulici.

Prvním ředitelem Hudební školy se stal Aleš Smíšek. Druhou ředitelkou byla jmenována paní Jana Pujmanová (1975-1996). Převzala školu sídlící v horním patře budovy bývalého okresu Tišnov na nám. Míru s devíti učiteli, kteří vyučovali celkem 246 žáků již pod názvem Lidová škola umění. Třetím ředitelem umělecké školy se stal v roce 1996 Mgr. Jaromír Škára, převzal školu již jako samostatný právní subjekt pod názvem - Základní umělecká škola, Tišnov, okres Brno-venkov a zřizovatelem školy se tak stal Jihomoravský kraj.

V pořadí čtvrtým, nynějším a zatím posledním ředitelem školy je Mgr. Tomáš Zouhar. Škola sídlí na ulici Dvořáčkova 316 v Tišnově a má dalších 6 poboček (na ulici Mlýnské v Tišnově, a v budovách ZŠ Drásov, Deblín, Doubravník, Dolní Loučky a Nedvědice). Momentálně škola nabízí výuku v Hudebním oboru, Výtvarném oboru, Literárně dramatickém oboru a v Tanečním oboru, má 34 zaměstnanců a téměř 700 žáků.

Každým rokem se škola aktivně zapojuje do kulturního života nejen Tišnova, ale celého regionu. Je aktivní v zahraniční spolupráci škol a její žáci úspěšně reprezentují školu na soutěžích, koncertech, festivalech, školských a mezinárodních přehlídkách. Škola každý rok vypisuje přijímací řízení a přijímá nové žáky. Více informací o průběhu studia na škole a nabízených oborech a předmětech lze nalézt na internetových stránkách školy.

 

Adresa: 
Dvořáčkova 316
Obec: 
Tišnov
PSČ: 
66601
Telefon: 
549 410 655