ZMĚNA DOPRAVNÍ SITUACE u ZŠ nám. 28. října

Vážení občané a především rodiče nejmenších žáčků navštěvujících ZŠ 28.října - to, že je dopravní situace u spodního vstupu do ZŠ z ulice Dvořáčkova nepřehledná, v mnoha směrech i nebezpečná a dlouhodobě neudržitelná musí vnímat každý rodič i dítě,kteří tento vstup do ZŠ využívají a v neposlední řadě i řidiči místem v ranních a odpoledních hodinách pouze projíždějící. Obdobně situaci vnímají i zástupci města a policie.

Z uvedených důvodů byl, od začátku měsíce října 2021, posunut začátek placeného parkování ze 7:00 hod. na 8:00 hod. s cílem, aby mohli rodiče pohodlně zastavit v místech placeného stání a děti doprovodit do školy. Dále bude od 26. 10. 2021 - v zájmu bezpečnějšího pohybu v uvedené oblasti - zakázáno stání v úseku (kolem plotu) od pneuservisu až po křižovatku s nám. Míru. Z toho vyplývá, že na místě se bude moci pouze zastavit, rozloučit se s potomkem a pokračovat v jízdě, nikoliv stát (parkovat). Další úpravy směřující k bezpečnějšímu pohybu především dětí a plynulejší průjezdnosti místem budou následovat. Při všech těchto úpravách je vycházeno z návrhů, připomínek a podnětů samotných rodičů a občanů Tišnova.

POZOR: v místě budou současně probíhat stavební práce a zvýšený pohyb stavební mechanizace z důvodu rekonstrukce tělocvičen ZŠ. Tímto žádáme o zvýšenou pozornost a ohleduplnost.

Jiří Sokol, vedoucí strážník Městské policie Tišnov

Datum vytvoření: 22.10.2021 / Datum změny: 23.10.2021